بهترین تلویزیون برای گیمینگ باید به گونه ای انتخاب شود که افت سرعت آن کمتر از ۳۰ میلی ثانیه بوده و در عین حال دامنه قابل قبولی در زمینه ارائه رنگ ها داشته باشد. برای آشنایی بیشتر با ویژگی های تلویزیون های مناسب گیمینگ لازم است که از افراد حرفه ‌ای در این حوزه اطلاعات کسب کنید.

صنعت بازی هر روزه در حال پیشرفت بوده و بازی ‌هایی طراحی می شوند که به واقعیت شباهت بیشتری دارند. به همان میزان که رقابت بین شرکت های بازی سازی بیشتر شده، در بین تولید کنندگان لوازم جانبی برای بازی های روان تر مانند تلویزیون ها هم افزایش پیدا کرده است.

در حال حاضر در بازار مدل های مختلف از تلویزیون را برای بازی مشاهده می کنید که در بین این تنوع بالا و انتخاب مناسب ترین نوع محصول با کاربردهای بهتر سخت است. باید معیارهای مختلف مورد نظر خود را بررسی کرده و در میان برندهای مطرح به دنبال یافتن شرایط ایده‌آل خود باشید.

خرید بهترین تلویزیون گیمینگ کار بسیار حساسی بوده؛ چرا که در صورت اشتباه کردن و خرید نامناسب با سرعت بالایی تلویزیون کارایی خود را برای گیم از دست داده و مجبور به تهیه یک محصول دیگر می شوید و با دقت و بررسی کامل اقدام به خرید این محصول کاربردی کنید.

ویژگی های بهترین تلویزیون گیمینگ

 بهترین تلویزیون برای گیمینگ چیست؟

انجام بازی های هوشمند به یکی از عناصر اصلی برای اوقات فراغت و تفریح تبدیل شده است و به همین سبب برای انجام بازی با کیفیت بالا، نیاز است که لوازم آن نیز فراهم گردد. در سال های اخیر که در زندگی بشر تغییر و تحولات زیادی رخ داده، یکی از تفریح های ثابت زندگی همه اشخاص انجام بازی های ویدئویی است. به سبب پیشرفت و رشد کنسول های بازی در حال حاضر امکان بازی های بسیار هیجان انگیز و نزدیک به واقعیت وجود دارد.

همچنین بخوانید: بهترین تلویزیون های سامسونگ

مسئله مهم این است که کنسول های بازی به تنهایی نمی توانند خدمات سرگرم ‌کننده را به کاربر ارائه دهند. برای نمایش محتویات کنسول های بازی نیاز به صفحه نمایش های قدرتمند است که تلویزیون می تواند بهترین انتخاب باشد. بهترین تلویزیون گیمینگ که می‌ تواند برای بازی مناسب باشد باید از برخی مشخصات و ویژگی ها برخوردار گردد که در ادامه به معرفی برخی از این ویژگی ها می پردازیم:

  • اندازه صفحه نمایش تلویزیون
  • رزولوشن تصویر
  • سرعت تغییر تصویر
  • روشنایی تلویزیون
  • گستره رنگی و حجم رنگ ها
  • زاویه دید تلویزیون
  • نرخ تأخیر
  • درگاه های ارتباطی
  • نرخ نوسازی

که توضیحات را در ادامه می خوانید.

اندازه صفحه نمایش تلویزیون

مهمترین بخش در هنگام خرید تلویزیون اندازه صفحه آن است، انتخاب صفحه نمایش های بزرگ خوب بوده؛ اما برای همه فضاها کاربرد ندارد. پس با توجه به شرایط خود اقدام به تهیه این صفحه نمایش ها کنید. چنین اندازه صفحه نمایش نسبت به امکانات و قابلیت های تلویزیون مانند عینک ‌های سه بعدی، نرخ نوسازی بالاتر و هوشمند بودن تلویزیون تغییر پیدا می کند.

رزولوشن تصویر

در حال حاضر اغلب تلویزیون های موجود در بازار از کیفیت ۴K، FHD، HD و در نهایت ۸K برخوردار است. هرچقدر که رزولوشن تصویر بالاتر باشد پیکسل های بیشتری در هر اینچ قرار می گیرد که نتیجه آن افزایش کیفیت تصویر است. البته می توانید رزولوشن تصویر را با توجه به کیفیت کنسول خود انتخاب کنید و در صورت همخوانی با تلویزیون های ۴K آنها را در اولویت خرید قرار دهید.

سرعت تغییر تصویر

مدت زمانی که طول می کشد تا تصویر از نمایش یک رنگ به سراغ رنگ ‌های دیگر برود را موشن بلور یا سرعت تغییر تصویر می گویند. هر چه این تایم کمتر باشد، یعنی تلویزیون با سرعت بالاتری بین رنگ ها جابجا شده و تار شدگی کمتری به وجود می آید. سرعت تغییر تصویر یا نرخ تصویر سازی بر حسب هرتز مشخص می ‌شود که هر چقدر این عدد بزرگتر باشد، در نتیجه سرعت بالاتری دارد.

روشنایی تلویزیون

روشنایی مناسب تلویزیون گیمینگ

انتخاب تلویزیون هایی که از روشنایی کافی برخوردار بوده تا بتوانید محتوا را با وضوح مناسب ببینید، اهمیت دارد. به خصوص برای محیط های روشن لازم است که حتماً این نکته مد نظر قرار بگیرد.

گستره رنگی و حجم رنگ ها

داشتن گستره رنگی و حجم رنگ بالاتر موجب می ‌شود تا تصاویر زیباتر را مشاهده کنید که لذت بازی را دو چندان می ‌کند. پس تلویزیون هایی که از فناوری های جدید و پیشرفته مانند اچ دی آر پشتیبانی می کنند، برای افزایش رنگ مناسب تر است.

زاویه دید تلویزیون

زاویه دید تلویزیون برای انجام بازی ‌های دسته‌ جمعی اهمیت بیشتری پیدا می کند، تا همه افراد در هر فضا بتوانند تسلط کاملی به تلویزیون و بازی داشته باشند. در حال حاضر پنل های آی پی اس زاویه دید بسیار وسیع تری نسبت به سایر پنل ها به وجود می آورند.

نرخ تأخیر

نرخ تأخیر یک بخش بسیار مهم است که برروی کیفیت نهایی اجرای بازی ها تأثیر می گذارد. نرخ تأخیر به معنای فاصله زمانی است که تلویزیون دستورات و تغییرات ایجاد شده را نمایش می دهد.

همچنین بخوانید: بهترین تلویزیون های ال جی

درگاه های ارتباطی

توجه داشته باشید که حتماً تلویزیون ورودی های لازم را برای اتصال کنسول های بازی داشته باشد. هر چقدر که این درگاه‌ ها از نسل جدیدتری باشند خیال شما از لحاظ اتصال سیستم و کنسول ‌های بازی راحت تر است.

نرخ نوسازی

نرخ نوسازی در تلویزیون هر چقدر که بالاتر باشد، نمایشگر می تواند روان ‌تر و سریع ‌تر محتوا را به نمایش در آورده و با همان سرعت بالاتر تغییرات را اعمال کند. برای انجام بازی‌ های حرفه ‌ای حتماً به سراغ تلویزیون‌هایی با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز رفته تا لذت بازی را دو چندان نمایید.

صفحه نمایش LCD یا OLED

برای گیمینگ صفحه نمایش LCD بهتر است یا OLED

همه کاربران تصور می کنند که تلویزیون های ال ای دی از تکنولوژهایی استفاده می کنند که در گوشی های موبایل هم مورد استفاده قرار گرفته است. اما در واقعیت تمامی تلویزیون هایی که با پنل ال ای دی به فروش می رسند، در واقع همان پنل‌ های ال سی دی بوده که نور بک لایت آنها را پنل ال ای دی تأمین می کند.

همچنین بخوانید: بهترین سیستم عامل تلویزیون

در حال حاضر ۴ مدل صفحه نمایش lcd و led،QLED  و OLED وجود دارد که هر کدام از آنها ویژگی های خاصی داشته که در هنگام انتخاب و برای بازی ممکن است برای کاربر سردرگمی به وجود بیاورد. برای آشنایی بیشتر در این بخش به معرفی و بررسی هر کدام از این صفحه نمایش ها به طور کامل می پردازیم:

صفحه نمایش ال سی دی LCD

صفحه نمایش ال سی دی برای ایجاد تصویر به کریستال های مایع ارتباط دارد که با استفاده از این فناوری در روند تولید تلویزیون رشد فزاینده‌ ای در تلویزیون به وجود آمده که با امکان تولید تلویزیون هایی با زاویه دید وسیع تر، سرعت پاسخگویی سریع تر فراهم گردید.

صفحه نمایش ال ای دی LED

صفحه نمایش ال ای دی در واقع همان صفحه نمایش های ال سی دی است که برای افزایش کیفیت آنها از نور ال ای دی استفاده شده است و موجب شده تا بازدهی این صفحه نمایش بالاتر رفته و مصرف انرژی آن کمتر شود و این ویژگی موجب شده تا نورهای تیره یا بخش های تاریک تصاویر هم با کیفیت بالاتری به نمایش درآید.

صفحه نمایش ال سی دی LCD LED

صفحه نمایش او ال ای دی OLED

صفحه نمایش oled از دایره رنگ های غنی تری با کنتراست بالا برخوردار بوده و زاویه دید وسیع و مصرف انرژی کم آن موجب شده تا در بین صفحات نمایش دیگر متمایز گردد. در این صفحه نمایش هر پیکسل به طور مستقل نور تولید می کند و به همین دلیل دقت رنگ کنتراست و تصاویر با کیفیت بسیار بالا عرضه می شود. به خصوص برای تماشای رنگ‌ مشکی در این تلویزیون ها بالاترین سطح کیفیت نسبت به سایر صفحه نمایش ها ارائه می گردد.

صفحه نمایش کیو ال ای دی QLED

صفحه نمایش او ال ای دی OLED-QLED

صفحه نمایش کیو ال ای دی توسط کمپانی سامسونگ به بازار ارائه شده که در روند تولید آن از نقاط کوانتومی برای تولید نور رنگی استفاده کرده ‌اند. این نقاط کوانتومی موجب شده، تا تلویزیون روشنایی و رنگ بندی دقیق تری داشته و کیفیت آن نزدیک تلویزیون های OLED شود.

در بین صفحه نمایش های معرفی شده صفحه نمایش ال سی دی و ال ای دی بیشتر مورد توجه گیمرها قرار می گیرد. چرا که صفحه نمایش ال سی دی قیمت مناسب تری دارد و صفحه نمایش ال ای دی از بالاترین و بهترین فناوری ‌ها برخوردار است.

همچنین بخوانید: بهترین سری تلویزیون سامسونگ

پس هنگام انتخاب صفحه نمایش در صورتی که از لحاظ هزینه محدودیت ندارید، حتماً تلویزیون‌ هایی با صفحه نمایش OLED را انتخاب کنید. چرا که شرایط بهتری برای بازی برای شما به وجود می آورند؛ اما در هنگام خرید تلویزیون های اقتصادی می توانید از صفحه نمایش های ال سی دی با تکنولوژی های جدیدتر هم استفاده کنید.

معرفی لیست تلویزیون های مناسب برای گیمینگ

در هنگام استفاده از کنسول های بازی به تلویزیونی احتیاج دارید که بتواند تصاویری با کیفیت بالا و سرعت مناسب را ارائه دهد، تا گیمرها از جزئیات بازی جا نمانند. با شناخت برخی از مشخصات و ویژگی های کلیدی تلویزیون و بررسی صفحه نمایش تلویزیون به صورت کامل، تا حد زیادی می دانیم که چه نوع تلویزیونی برای گیم مناسب است.

اما در حال حاضر کمپانی های بزرگ تولید کننده تلویزیون محصولاتی را مناسب برای گیم ارائه کرده اند که در  ادامه به معرفی برخی از تلویزیون های مناسب برای هر کدام از کمپانی های مختلف می پردازیم، تا با بررسی شرایط خود و هزینه‌ های موجود بهترین را انتخاب کنید:

تلویزیون گیمینگ ال جی NANO90

تلویزیون گیمینگ ال جی NANO90

تلویزیون گیمینگ ال جی NANO90 با داشتن طراحی زیبا و کاملاً باریک یکی از زیباترین محصولات این کمپانی بوده که در سال ۲۰۲۱ با ظاهری کاملا متفاوت به بازار ارائه شده است. این تلویزیون از جدیدترین تکنولوژی ها و قابلیت های افزایش کیفیت تصویر و سرعت ارائه تصاویر برخوردار بوده و به همین جهت به یک محصول کاربردی و مناسب برای گیمرها تبدیل شده است. پردازنده هوشمند آلفا ۷ می تواند رنگ ها را به صورت زنده و جذاب نمایش دهد.

تمامی کنسول های بازی نسل نهم قابلیت اتصال به این تلویزیون را دارند و می توانند با کمترین تأخیر ورودی بازی ها را بر روی صفحه نمایش انتقال دهند. وجود سیستم عامل وب او اس نسخه ۵ موجب شده تا جدیدترین بازی های روز دنیا هم بر روی این تلویزیون قابلیت نصب و اجرا پیدا کنند که با کمک ریموت کنترل جادویی تمامی این کارها با سرعت بالاتری انجام می شود.

قیمت و خرید تلویزیون ۵۵ اینچ ال جی مدل NANO90

قیمت و خرید تلویزیون ۶۵ اینچ ال جی مدل NANO90

تلویزیون گیمینگ سونی A8G

تلویزیون گیمینگ سونی A8G

تلویزیون گیمینگ سونی A8G با داشتن طراحی شیک و منحصر به فرد و هماهنگ با دکور اکثر منازل در سال ۲۰۱۹ به بازار ارائه شده است. صفحه نمایش این تلویزیون ال ای دی بوده که کیفیت تصویر را با کمک پردازنده X1 به صورت کاملا واقعی و زنده نمایش می دهد. به همین جهت جزء مناسب ترین محصولات این کمپانی برای گیم قرار می گیرد. این تلویزیون به راحتی به انواع کنسول های بازی متصل شده، تا لحظات سرگرم کننده ای را برای کاربر به وجود بیاورد و همچنین با برخورداری از سیستم‌عامل هوشمند اندروید، شرایط بهتری برای دسترسی به بازی های روز جهان فراهم می آورد.

قیمت و خرید تلویزیون سونی ۶۵ اینچ مدل A8G

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED E9PVA

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED E9PVA

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED E9PVA با سایز بزرگ طراحی منحصر به فرد و از حاشیه های شیشه‌ای برخوردار بوده، با ظاهری کاملاً مدرن در سال ۲۰۱۹ به بازار ارائه شده است. تلویزیون با داشتن ضخامت بسیار کم بهترین گزینه برای نصب بر روی دیوار می باشد.

با برخورداری از صفحه نمایش رفرش ریت ۱۲۰ هرتز می تواند تصاویر را به صورت روان و واضح نمایش دهد. به همین دلیل جزء مناسب ترین تلویزیون های ال ای دی است که برای بازی کاربرد دارد. سیستم عامل وب او اس قرار گرفته شده بر روی این تلویزیون با رابط کاربری ساده امکان استفاده از سرگرمی های متنوع در این تلویزیون را در کنار بازی های پیشرفته کنسول ها فراهم می آورد.

قیمت و خرید تلویزیون ال جی ۶۵ اینچ مدل OLED E9PVA

تلویزیون گیمینگ سامسونگ AU9000

تلویزیون گیمینگ سامسونگ AU9000

تلویزیون گیمینگ سامسونگ AU9000 با طراحی شیک و آراسته در سال ۲۰۲۱ به بازار ارائه شده است. این تلویزیون از لحاظ زیبایی ظاهری و تکنولوژی های روز دنیا بدون رقیب بوده و می تواند تصاویر با کیفیت ۴K واقعی را به همراه رنگ ها و صحنه های جذاب ارائه دهد. این تلویزیون برای اتصال به کنسول های بازی نسل هشتم و نسل نهم مناسب بوده و می توانید حداکثر ظرفیت کنسول ها را در این تلویزیون مشاهده کنید. وجود سیستم عامل تایزن ۶ علاوه بر امکانات هوشمند و قابلیت نصب برنامه های مختلف این امکان را به کاربر می دهد که بازی های روز دنیا را هم از طریق این تلویزیون انجام دهد.

قیمت و خرید تلویزیون ۶۵ اینچ سامسونگ مدل AU9000

تلویزیون گیمینگ هایسنس U8QWF

تلویزیون گیمینگ هایسنس U8QWF

تلویزیون گیمینگ هایسنسU8QWF در سال ۲۰۲۰ با داشتن یک پیکر خوش تراش و طراحی شیک و مدرن به بازار ارائه شده است. این محصول با داشتن یک پنل بزرگ و زاویه دید عالی برخورداری از تکنولوژی های روز دنیا به همراه فناوری UPSCALER 4K یکی از بهترین محصولات این کمپانی برای گیم می باشد؛ چرا که قابلیت ارائه تصاویر سریع و خشن را به صورت شفاف و روان دارد.

وجود سیستم عامل هوشمند ویدا موجب شده تا از قابلیت های نرم افزاری و هوش مصنوعی بالایی پشتیبانی کرده و در دسترس قرار دادن شبکه های مجازی امکانات استفاده از نرم افزارهای مختلف و بازی ‌های متنوع فراهم آمده است. البته وجود فناوری MEMC و قابلیت hdr موجب شده این تلویزیون به یکی از گزینه های بسیار کاربردی برای گیم تبدیل شود.

قیمت و خرید تلویزیون ۵۵ اینچ هایسنس مدل U8QF

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED C1

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED C1

تلویزیون گیمینگ ال جی OLED C1 نوآورانه ترین نمایشگرهای این کمپانی بوده که در سال ۲۰۲۱ با داشتن ظاهری مدرن و آراسته رونمایی شده است. این تلویزیون مطابق نظر اغلب کاربران برای گیم طراحی شده و با بهره مندی از صفحه نمایش ال ای دی می ‌تواند در ارائه تصاویر مشکی بسیار خوب عمل کند. فلسفه وجود فناوری ها و قابلیت های بسیار خاص در این تلویزیون تمامی تصاویر بدون نویز و ناخالصی با کیفیت بالای صدا ارائه می گردد که شرایط ویژه ‌ای را برای گیمرها به وجود می ‌آورد. در این تلویزیون سیستم عامل وب او اس قرار گرفته که می تواند دنیای متعددی از سرگرمی ها و بازی ها را نیز برای کاربر فراهم ‌کند.

تلویزیون گیمینگ سونی X85J

تلویزیون گیمینگ سونی X85J

تلویزیون گیمینگ سونی X85J در سال ۲۰۲۱ به بازار ارائه شده که به لطف داشتن نمایشگر بزرگ از امکانات خوبی برخوردار است. در این تلویزیون به روز ترین قابلیت ها و تکنولوژی ها قرار گرفته تا بتواند کنتراست تصاویر را بهبود بخشیده و تلویزیون در محیط های تاریک، تصاویر را به راحتی به نمایش بگذارد. به لطف پردازنده قدرتمند ایکس وان و بهره برداری از سیستم عامل هوشمند اندروید به همراه ۱۶ گیگابایت حافظه داخلی به عنوان یکی از بهترین محصولات این کمپانی برای گیم محسوب می شود و به راحتی با حضور کنسول های نسل نهم ارتباط می گیرد.

قیمت و خرید تلویزیون سونی ۵۵ اینچ مدل X85J

نتیجه گیری

در هنگام تهیه تلویزیون مناسب برای گیمینگ نیاز است که برخی از اصطلاحات پرکاربرد در این حوزه را بشناسید و با مشخص کردن رنج هزینه در نظر گرفته شده برای تهیه این تلویزیون ها می توانید اقدام به بررسی و انتخاب محصول مناسب در بین برندهای مختلف کنید. توجه داشته باشید که هر چقدر رزولوشن تصاویر بالاتر باشد، در نتیجه کیفیت تصویر هم بالاتر رفته و امکان بازی هیجان انگیزتری را به دست می آورید.

پس با در نظر گرفتن تمامی نکات مهم در مورد نرخ تأخیر، سرعت تغییر، تأثیر کیفیت تصویر و صدا و موارد مختلف دیگر دست به انتخاب بزنید. در صورت نیاز می توانید از کارشناسان حرفه ای مراکز معتبر عرضه کننده تلویزیون هم اطلاعات مفیدی را به دست آورید تا به یک نتیجه گیری درست برسید. اگر نیاز به مشاوره آنلاین دارید می توانید از متخصصین تندیس کالا به صورت رایگان مشاوره بگیرید، کافیست با شماره ۰۹۱۸۶۵۱۳۴۵۶ تماس بگیرید.

بهترین تلویزیون برای گیمینگ چییست؟

بهترین تلویزیون های گیمینگ باید افت سرعت آن کمتر از ۳۰ میلی ثانیه بوده و در عین حال دامنه قابل قبولی در زمینه ارائه رنگ ها داشته باشد که در این مقاله تلویزیون هایی این ویژگی را دارند معرفی کرده ایم.

از کجا تلویزیون گیمینگ بخریم؟

برای خرید تلویزیون گیمینگ می توانید از طریق سایت تندیس کالا اقدام نمایید یا با شماره ۰۹۱۸۶۵۱۳۴۵۶ تماس گرفته و به صورت رایگان مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *