تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ نیاز به مهارت و تخصص بالا دارد و جزء موارد بسیار مهمی است که در هنگام خرید باید مد نظر قرار بگیرد. در صورت نداشتن توانایی کافی برای تشخیص، مراکز معتبر را برای خرید خود در نظر بگیرید. در بین بازارهای شلوغ پیدا کردن تلویزیون اورجینال و اطمینان از اصالت محصول اهمیت زیادی پیدا می کند، تا بتوانید برای طولانی مدت از آن بدون ایجاد مشکل و خرابی استفاده نمایید.

تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ برای افراد عادی کاری بسیار سخت است؛ اما برای افرادی که به شکل تخصصی در حوزه تلویزیون فعالیت دارند، بسیار ساده بوده و با بررسی برخی از جزئیات می توانند اصل بودن تلویزیون را مشخص کنند.

تلویزیون سامسونگ

نحوه بررسی تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ

در هنگام خرید تلویزیون سامسونگ از پیش پا افتاده ترین مسائلی که باید مورد توجه قرار بگیرد تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ است. چرا که امروزه مدل های متنوعی از این تلویزیون به بازار ارائه می ‌شود که در هر کدام از آنها فناوری های خاصی قرار دارد. با توجه به تنوع بالای این تلویزیون ها، ممکن است که برخی از کمپانی ها و کشورها محصولات سامسونگ تقلبی را به بازار ارائه دهند.

آشنایی با برخی از راه های تشخیص اصل بودن و تقلبی بودن تلویزیون کمک می ‌کند تا خریدی مطمئن داشته باشید:

نحوه بررسی تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ

بررسی مدل تلویزیون

در هنگام خرید تلویزیون بهتر است که شماره و مدل تلویزیون را در گوگل سرچ کنید، در صورتی که اولین لینک مربوط به شرکت سامسونگ و تلویزیون مدنظر باشد، می توانید تا حدی به وجود همچین تلویزیونی در لیست تولیدات سامسونگ پی ببرید.

بررسی سریال نامبر

بررسی سریال نامبر بر روی بسته بندی یکی از موارد بسیار مهم است،سریال ها معمولاً ترکیبی از اعداد و ارقام بوده که هر کدام از آنها مفهوم خاصی دارد. برای اصل بودن تلویزیون باید سریال نامبری که بر روی کارتون درج شده با سریال نامبر موجود در پشت تلویزیون هیچ گونه مغایرتی نداشته باشد.

بررسی کد کیو آر

در حال حاضر با استفاده از کد کیو آر در کمترین زمان ممکن می توانید اصل بودن تلویزیون سامسونگ را مشخص کنید. با استفاده از گوشی همراه، کد کیو آر را اسکن کرده و از طریق آن وارد سایت اصلی سامسونگ شوید.

بررسی کد کیو آر

بررسی بسته بندی محصول

دقت کردن به بسته بندی و کارتون محصول از ساده‌ترین روش هایی بوده که می توانید برای تشخیص اصل بودن تلویزیون استفاده کنید. کارتون های تلویزیون اصلی سامسونگ رنگی و باکیفیت بالا است. لوگوی سامسونگ بر روی آن کاملاً شفاف و صاف درج شده و همچنین بر روی قسمت پشتی کارتن و پشت تلویزیون اصلی در منوی آن لیبل سامسونگ را مشاهده می کنید. توجه داشته باشید که در تولیدات کمپانی سامسونگ از سال ۲۰۲۱ تصاویر گرافیکی با استفاده از جوهر کمتر بر روی کارتن های بسته بندی درج شده که این امر تأثیر بیشتری در کاهش زباله و سازگاری با محیط زیست دارد.

کارتون تلویزیون سامسونگ

بررسی کیفیت تصویر و سیستم عامل تلویزیون

تلویزیون سامسونگ اصل تصاویری شفاف و کاملا واضح را به نمایش می ‌گذارد و به دلیل داشتن پردازنده های قوی در مدل های مختلف می توانید تصاویری با کمترین نرخ پرش و تأخیر در ورودی را مشاهده کنید. سیستم عامل قرار گرفته بر روی تلویزیون سامسونگ سیستم تایزن بوده که امکانات هوشمند متعددی در اختیار کاربران قرار می دهد. در صورت مشاهده یک مدل از تلویزیون های سامسونگ با سیستم عامل های دیگر مطمئن باشید که محصول اصل نیست.

بررسی کیفیت تصویر و سیستم عامل تلویزیون

بررسی طراحی و شکل ظاهری تلویزیون

برای این که بتوانید تلویزیون سفارش داده شده خود را به صورت اصلی تهیه کنید و از ارسال مدل ‌های مشابه جلوگیری نمایید، پس از دریافت تلویزیون می توانید عکس آن را با نمونه های موجود در سایت اصلی سامسونگ مقایسه کنید. در صورت وجود هرگونه مغایرت در بخش های مختلف صفحه نمایش می ‌توانید به اصل بودن آن شک نمایید. از مهم‌ترین مواردی که باید به آن دقت شود، نوع پایه و لبه های تلویزیون است.

بررسی طراحی و شکل ظاهری تلویزیون

بررسی چیدمان و سبک محتوایی منوها

یکی از راه های مهمی که می توان تلویزیون سامسونگ اصلی را از نوع تقلبی تشخیص داد بررسی رابطه کاربری آن و محیط تلویزیون سامسونگ است. محیط تلویزیون سامسونگ، بسیار خاص بوده و به راحتی می توانید نمونه های فیک را تشخیص دهید. برای آشنایی با نحوه چیدمان بخش های مختلف تلویزیون می توانید با جستجو در اینترنت و رفتن به سایت اصلی سامسونگ از گرفتار شدن به دست کلاهبرداران جلوگیری کنید.

بررسی چیدمان و سبک محتوایی منوها تلویزیون سامسونگ

بررسی ریموت کنترل

بررسی ریموت کنترل تلویزیون یک راه حل کاربردی دیگر برای تشخیص اصل بودن این دستگاه است. ریموت کنترل اصلی تلویزیون سامسونگ با مارک سامسونگ که بر روی آن قرار گرفته، شناخته می‌ شود و دارای جنسی با کیفیت بالا و بسیار خوش دست است.

بررسی ریموت کنترل تلویزیون سامسونگ

خرید مطمئن از فروشگاه های معتبر

در حال حاضر با توجه به افزایش قیمت ارزهای خارجی و وجود تحریم های شدید، قیمت تلویزیون ها به شدت افزایش پیدا کرده و همین امر موجب شده تا نمونه های تقلبی بیشتر در بازار ورود پیدا کنند.  خرید تلویزیون بدون گارانتی موجب به وجود آمدن خسارات زیادی به خانواده ها در این شرایط سخت اقتصادی می‌ شود. پس در هنگام خرید نیاز است که توجه بیشتری به اصل بودن محصول نمایید.

انتخاب فروشگاه های معتبر موجب می شود تا یک خرید کاملاً مطمئن انجام دهید، فروشگاه های معتبر که به عنوان نمایندگی های اصلی برند سامسونگ در حال فعالیت هستند، می توانید تمامی اطلاعات لازم و کاربردی در مورد تلویزیون را به دست آورده و با بررسی دقیق تمامی مشخصات و ویژگی ها پی به اصل بودن محصول ببرید.  بررسی کارت گارانتی دستگاه در هنگام خرید از فروشگاه های معتبر بهترین راه حل برای بدست آوردن اطمینان کافی از اصل بودن تلویزیون است.

کارت گارانتی دارای هولوگرام و شماره سریال بوده که یکسان بودن این شماره سریال با شماره سریال تلویزیون نشان دهنده اصل بودن این دستگاه است، همچنین بر روی کارت گارانتی اطلاعات کاربردی دیگری مانند اطلاعات تماس با نمایندگی درج می شود. در صورتی که تلویزیون تقلبی باشد، کارت گارانتی ارائه نمی گردد و مدت زمانی که تلویزیون را گارانتی می کنند بسیار محدود است. همچنین بر روی کارت گارانتی یک شماره تماس قرار گرفته که با استفاده از این شماره می توانید با بخش پشتیبانی این کمپانی بزرگ ارتباط برقرار نموده و در هنگام خرید مشاوره لازم را دریافت کنید.

خرید تلویزیون سامسونگ مطمئن از فروشگاه های معتبر

تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ بعد از استفاده

اگر تلویزیون سامسونگ خود را در سال ‌های گذشته خریداری کرده‌ اید و در حال حاضر که این مطلب را مشاهده می ‌کنید، تمایل دارید که از اصل بودن تلویزیون خود مطمئن شوید، نیاز است که به بررسی منوی تنظیمات تلویزیون بپردازید. برای مطمئن شدن از اصل بودن تلویزیون پس از روشن کردن آن به منوی تنظیمات رفته و در این بخش گزینه SUPPORT را انتخاب کنید. از میان منوی باز شده بخش CONTACT SUMSUNG اطلاعات مهمی مانند سریال و مدل دقیق تلویزیون خود را مشاهده نمایید.

در بخش SERIAL NUMBER با پیدا کردن شماره سریال و در بخش MODEL CODE به دنبال شماره مدل دقیق تلویزیون خود باشید. می ‌توانید این موارد را با کدهای نوشته شده بر روی جعبه تلویزیون مطابقت دهید. در صورت همخوانی از اصل بودن تلویزیون اطمینان به دست می آورید. نکته مهم این که تلویزیون های تقلبی پس از مدت زمان کوتاهی با مشکلات فنی زیادی روبرو شده و تصاویر بی کیفیت را ارائه می دهند یا آنکه به طور کامل معیوب می گردد.

تشخیص اصل بودن تلویزیون سامسونگ بعد از استفاده

نتیجه گیری

در این بخش روش های زیادی برای تشخیص تلویزیون سامسونگ اصل از نوع تقلبی ارائه شد. در صورت توجه کردن به هر کدام از آنها می توانید تلویزیون های با کیفیت بالا تهیه کنید؛ اما انتخاب مراکز عرضه و فروش معتبر که نمایندگی های رسمی سامسونگ بوده بهترین راه حل برای همه خریداران به شمار می آید. اگر نیاز به راهنمایی بیشتر دارید با شماره ۰۹۱۸۶۵۵۳۴۵۶ تماس بگیرید و از متخصصین تندیس کالا کمک بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *