تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی به دلیل افزایش روز افزون قیمت تلویزیون های خارجی در بازار امروز لازم و ضروری است و کاربران زیادی به دنبال پیدا کردن بهترین راه حل ها برای اطمینان کافی از اصل بودن محصول خریداری شده است. در چنین شرایطی انتخاب تلویزیون اصل و شناخت روش های تشخیص اصل بودن و تقلبی بودن تلویزیون کمک می ‌کند تا با یک بار خرید برای سال های طولانی از آن استفاده کنید.

برای اشراف پیدا کردن به نحوه تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی نیاز است که اطلاعات خود را در مورد بخش های مختلف این محصول زیاد کرده و در نهایت از افراد متبحر، متخصص در این حوزه و انتخاب مراکز عرضه و فروش معتبر کمک بگیرید.

تلویزیون سونی

طریقه تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی

چند برند مطرح تلویزیون در سراسر جهان فعالیت می کنند که در داخل کشور ما نیز حضور داشته و محصولات آنها بیشتر مورد توجه قرار می گیرند. برند سونی یکی از پرفروش ترین و بهترین تلویزیون های موجود در بازار بوده که با داشتن کیفیت تصویر بالا و جنس بدنه مرغوب و مستحکم با یک بار خرید اینترنتی تلویزیون تا سال‌های طولانی می توانید از آن به بهترین شکل استفاده کنید.

اما محبوبیت مدل های مختلف سونی در بازار موجب شده، تا برخی از افراد سودجو محصولات تقلبی دیگر را که در کارخانجات غیر معتبر تولید شده ‌اند، با آرم و نام شرکت سونی به بازار ارائه دهند. در اینجا به چند روش کلی برای شناخت اصل بودن برند سونی اشاره می کنیم:

طریقه تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی

بررسی مدل

پس از مشخص کردن یک مدل برای خرید می توانید آن را در وب سایت سونی جستجو کنید. در وب سایت نام مدل مورد نظر شما به طور کامل با اطلاعات دقیق و عکس های واضح قرار گرفته است. در این شرایط از وجود همچین مدلی که توسط کارخانه سونی تولید شده، اطمینان پیدا می کنید. اما همچنان باید مشخصات ساختاری این تلویزیون را به طور کلی مورد بررسی قرار دهید.

بررسی مدل تلویزیون سونی

دقت به نوع بسته بندی

بسته بندی از موارد بسیار مهم بوده که گاهی اوقات ممکن است نادیده گرفته شود. باید مدل محصول که بر روی بسته بندی نوشته شده، با مطالب درج شده بر روی تلویزیون کاملاً یکسان و بدون مغایرت باشد. وجود آرم هولوگرامی که بر روی بسته بندی محصول قرار می‌ گیرد، از موارد حائز اهمیت بوده که معمولاً این آرم کیفیت بالایی داشته و نمونه های تقلبی نمی توانند آرمی با کیفیت خوب ارائه دهند.

کارتون تلویزیون سونی

بررسی سریال تلویزیون

سریال نامبر که در قسمت پشت تلویزیون درج شده، سریال اختصاصی مدل مد نظر شما است که در سایت سونی می توانید از طریق این سریال به مدل تلویزیون، سال ساخت و تمامی اطلاعات مورد نیاز دیگر دست پیدا کنید. در واقع این سریال نامبر تلویزیون را در بخش ‌های مختلف باید مشاهده کرده و با یکدیگر مقایسه نمود:

  • برچسب قرار گرفته شده بر پشت تلویزیون
  • برچسب قرار گرفته بر روی بسته ‌بندی اصلی و کارتن
  • بر روی دفترچه راهنمای تلویزیون
  • بررسی تنظیمات کاربری تلویزیون

بررسی سریال تلویزیون سونی

بررسی سیستم عامل تلویزیون سونی برای اصلی یا تقلبی بودن آن

سیستم عامل استفاده شده در تلویزیون سونی اصلی نیز میتواند به عنوان یک عامل تشخیصی مورد استفاده قرار گیرد. همانطور که در بالا اشاره کردیم که سریال نامبر آن را چک کنید وقتی که وارد سایت اصلی سونی شدید به جزئیات سیستم عامل آن نیز دقت کنید. زیرا تلویزیون های سونی اصلی معمولاً از سیستم عامل های رسمی خود مانند Android و linux استفاده میکنند. بنابراین، بررسی نوع سیستم عامل نصب شده و تطابق آن با سیستم عامل‌های رسمی سونی می‌تواند به شما کمک کند تا تلویزیون سونی اصلی را از نسخه های تقلبی تشخیص دهید.

بررسی سیستم عامل تلویزیون سونی برای اصلی یا تقلبی بودن آن

بررسی چیدمان تلویزیون

هر کدام از برندهای مطرح تولید کننده تلویزیون های هوشمند، چیدمان خاصی را برای محصولات خود در نظر می گیرند. اگر به طور دقیق و کامل با رابط کاربری تلویزیون سونی آشنایی ندارید، می توانید در ابتدا با سرچ در گوگل با ویژگی ‌های این محصول به طور کامل آشنا شوید. با دیدن ویدیو هایی یا عکس های مختلف سایت های معتبر به دست می آورید، می توانید نمونه تقلبی و نمونه اصل را از یکدیگر تشخیص دهید.

بررسی چیدمان تلویزیون

ریموت کنترل تلویزیون

ریموت کنترل های اصل، کیفیت بسیار بالایی دارند و از لحاظ کاربری ساده می باشند، معمولاً ریموت کنترل های تقلبی در جنس متریال بی کیفیت تولید شده و البته از لحاظ کارایی نیز بسیار ضعیف است. پلاستیکی که برای تولید بدنه ریموت کنترل استفاده می شود از کیفیت پایینی برخوردار بوده و نوشته های قرار گرفته بر روی دکمه های کنترل قابلیت رویت ندارند. ریموت کنترل اصل که سازنده سونی آن را ارائه می دهد، از لحاظ شکل ظاهری بسیار مرغوب بوده و با درج آرم سونی در قسمت پایین، اصل بودن آن را تضمین می کند.

ریموت کنترل تلویزیون سونی

بررسی شکل ظاهری

بررسی شکل ظاهری تلویزیون در تمامی بخش های آن، از قاب دور تلویزیون گرفته، تا پورت های ورودی و خروجی در قسمت پشت تلویزیون و پایه ها جزء موارد بسیار مهم است که باید به آنها توجه شود. برای شناخت بیشتر و بررسی دقیق تر می توانید از سایت اصلی سونی شکل ظاهری تلویزیون را مشاهده کرده و در صورت هماهنگ بودن قاب دور تلویزیون و بسیاری از موارد دیگر پی به غیر اصل بودن آن ببرید.

بررسی شکل ظاهری تلویزیون سونی

بررسی لوگوی تلویزیون سونی

بررسی لوگوی سونی روی تلویزیون نیز می‌تواند مفید باشد. تلویزیون های سونی اصلی معمولاً لوگوی سونی را روی بدنه یا در پنل نمایشگر دارند. بررسی با دقت لوگوی سونی شامل جزئیاتی مانند رنگ، قابلیت خوانا بودن نام بر روی لوگو و کیفیت چاپ میتواند در تشخیص تلویزیون اصلی کمک کند.

بررسی لوگوی تلویزیون سونی

ضمانت نامه و گارانتی

ضمانت نامه در هنگام خرید تلویزیون سونی جزء موارد بسیار مهم است که باید مد نظر قرار بگیرد. چرا که تلویزیون های اصل از گارانتی های طولانی مدت برخوردار بوده و در صورت خرابی تلویزیون در هر شرایطی می توانید از خدمات پس از فروش آنها استفاده کنید. اما برای تلویزیون های تقلبی معمولاً گارانتی ارائه نمی شود و در صورت بروز هرگونه مشکل ممکن است که برای همیشه تلویزیون غیر قابل استفاده گردد.

تلویزیون سونی ساخت کجاست؟

تلویزیون های سونی اصلی معمولاً در کشور ژاپن ساخته میشوند. سونی یک شرکت ژاپنی است و بخش عمده ای از تولیداتش را در این کشور انجام میدهد. اما لازم به ذکر است که سونی نیز تولیداتی را به صورت شراکتی در کشورهای دیگر مانند مالزی، تایلند، مکزیک و چین دارد. اما اکثر مدل های جدید ۲۰۲۳ و ۲۰۲۴ خود را در مالزی تولید میکند.

تلویزیون سونی ساخت کجاست؟

تشخیص تلویزیون سونی اصلی از تقلبی با استفاده از منوی مخفی

تشخیص تلویزیون سونی اصلی از تقلبی با استفاده از منوی مخفی آن ممکن است به شما کمک کند. برخی از تلویزیون های سونی اصلی دارای منوی مخفی هستند که اطلاعاتی راجع به مشخصات فنی و ویژگی های دستگاه فراهم میکنند. این منوی مخفی معمولاً توسط ترکیبی از کلیدهای ریموت کنترل فعال میشود. البته، لازم به ذکر است که وجود منوی مخفی تنها یک نشانه نیست و باید با سایر عوامل مرتبط نیز ارزیابی شود.

برای دسترسی به منوی مخفی یک تلویزیون سونی، می‌توانید مراحل زیر را امتحان کنید:

روش اول:

  • روی ریموت کنترل تلویزیون، کلید “Display” یا “Info” را فشار دهید.
  • سپس کلید “۵”، “Volume Up”، “Power” را به ترتیب فشار دهید.
  • در صورت موفقیت، شاید یک منوی مخفی با اطلاعات فنی و تنظیمات ظاهر شود.

روش دوم:

  • روی ریموت کنترل تلویزیون، کلید “Home” را فشار دهید.
  • به منوی تنظیمات رفته و بر روی بخش “About” یا “System Information” کلیک کنید.
  • در این بخش، شاید اطلاعاتی درباره مدل، نسخه نرم افزاری و سایر ویژگی ها ظاهر شود.

لطفاً توجه داشته باشید که این روش ها برای برخی از مدل های تلویزیون سونی ممکن است متفاوت باشند و قابلیت استفاده از منوی مخفی نیز ممکن است در برخی مدل ها حذف شده باشد. بنابراین، در صورت عدم موفقیت در دسترسی به منوی مخفی، بهتر است از سایر روش های تشخیصی که در بالا ذکر شد، استفاده کنید.

تشخیص تلویزیون سونی اصلی از تقلبی با استفاده از منوی مخفی

خرید تلویزیون از نمایندگی های معتبر برند

یکی از بهترین راه حل ها برای خرید تلویزیون سونی اصل و با کیفیت بالا انتخاب نمایندگی های معتبر ارائه دهنده برند های مطرح است. انتخاب نمایندگی ها موجب می شود تا بدون ایجاد زحمت فراوان برای تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی، بتوانید به این مراکز اعتماد کرده و تمامی محصولات سونی در هر مدل و ابعاد و اندازه ای را با خیال راحت تهیه کنید.

در شرایط حال حاضر که فضای مجازی پیشرفت زیادی کرده، اغلب نمایندگی های معتبر با راه اندازی سایت آنلاین شرایط خرید اینترنتی را فراهم کرده‌ اند که تمامی خدمات پس از فروش و گارانتی و موارد دیگر را در این نوع فروش ها در نظر می گیرند.

نمایندگی های اصلی پخش تلویزیون سونی هرگز برای دریافت سود اندک ریسک از بین بردن اعتبار فروشگاه را نمی کنند. پس با خیال راحت می توانید از این فروشگاه ها تلویزیون های اصل به همراه گارانتی های معتبر، تهیه کنید و خیال شما از خدمات پس از فروش آن راحت است که می توانید اطلاعات لازم و کاربردی را از کارشناسان فروش این مرکز به دست آورید.

خرید تلویزیون سونی از نمایندگی های معتبر برند

منظور از تقلبی بودن تلویزیون چیست؟

در حال حاضر که افزایش عرضه و تقاضا در بازار لوازم خانگی گسترش زیادی پیدا کرده و به خصوص تلویزیون های هوشمند، افراد سودجو در فروشگاه های مختلف حضور دارند که به ظاهر تلویزیون های با کیفیت و مجهز را ارائه می دهند.

اما در واقعیت تلویزیون سونی تقلبی که در برندهای مطرح و به صورت نسخه فیک طراحی و تولید می شوند، آنچنان کارایی و کاربرد ندارند و به سرعت بالا کیفیت خود را از دست می دهند. از مهمترین مشکلاتی که یک تلویزیون تقلبی به وجود می ‌آورد، پخش صدا و تصاویر ناهماهنگ بوده و البته نداشتن امکانات هوشمند به مانند نمونه های اصلی هم یکی دیگر از مشخصات این تلویزیون ها محسوب می شود. منظور کلی از تقلبی بودن یک تلویزیون، این است که یک محصول کاملا مطابق نمونه اصلی به بازار معرفی شده که در حقیقت توسط کمپانی اصلی ساخته نمی شود.

منظور از تقلبی بودن تلویزیون چیست؟

جمع بندی

تلویزیون اصلی سونی از کیفیت بالایی برخوردار بوده و خدمات پس از فروش ارائه شده به همراه این تلویزیون خیال خریدار را از لحاظ هزینه پرداختی راحت می کند. چرا که این تلویزیون نسبت به سایر برندهای دیگر نرخ بالاتری دارد. پس با فراگیری نحوه تشخیص اصل بودن تلویزیون سونی می توانید از ایجاد ضررهای مالی و خرید تلویزیون های تقلبی جلوگیری نمایید. اگر همچنان نیاز به راهنمایی بیشتر دارید می توانید با شماره  ۰۹۱۸۶۵۵۳۴۵۶ تماس گرفته و از مشاورین تندیس کالا به طور رایگان مشورت بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *