تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی در گام اول توجه به بسته بندی و شکل ظاهری محصول است. البته به تنهایی این موارد کافی نبوده و باید اطلاعات کاملی در مورد بخش های مختلف تلویزیون به دست آورید. پس حتما از افراد حرفه ‌ای در این زمینه استفاده نمایید. تلویزیون شیائومی مانند گوشی های موبایل توانستن در مدت زمان کوتاهی بخش زیادی از بازار تلویزیون های میان رده را به خود جذب کند. چرا که با داشتن قیمت ارزان‌تر انتظارات طیف وسیعی از کاربران را تأمین می کنند.

مورد توجه قرار گرفتن تلویزیون شیائومی موجب شده تا برخی از افراد سودجو تلوزیون های تقلبی و متفرقه را به عنوان تلویزیون شیائومی به بازار ارائه دهند و گاهی اوقات تلویزیون های با کیفیت فول اچ دی را به جای کیفیت ۴K به مشتری می فروشند. برای گیر نیافتادن در دام چنین افراد سودجویی لازم است که با نحوه تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی به طور کامل آشنا باشید، البته انتخاب مراکز عرضه و فروش معتبر و نمایندگی های محصولات موجب می ‌شود تا از اصل بودن تلویزیون اطمینان بیشتری به دست آورید.

تلویزیون شیائومی

چگونگی تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی

با ورود تلویزیون شیائومی به بازار رقابت زیادی بین برندهای مطرح تولید کننده تلویزیون به وجود آمده است. چرا که این تلویزیون در کنار داشتن کیفیت و فناوری های روز دنیا، توانسته، خدمات خوبی را به مشتریان ارائه بدهد و البته قیمت عرضه آن در در بازار نیز مناسب است. استقبال بالا سبب شده تا در هنگام خرید تلویزیون در بازار با نمونه های تقلبی و غیر اصل مواجه شوید. در صورت نداشتن اطلاعات کافی در مورد مشخصات و ویژگی های این محصول، ممکن است آنها را به جای نمونه اصلی تهیه کنید. در این بخش به بررسی برخی از نکاتی که به تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی کمک می کند، می پردازیم:

بررسی برچسب مخصوص

در تمامی محصولات شیائومی برچسب مخصوص قرار گرفته که با خراش پوشش محافظ موجود در کنار این برچسب تعدادی رقم و شماره را مشاهده می ‌کنید. این اعداد معمولاً یک عدد ۲۰ رقمی مخصوص محصولات شیائومی است. با رفتن به وب سایت اصلی شیائومی می توانید این کد را در وب سایت وارد کرده و از اصل بودن کالا اطمینان کافی به دست آورید. نکته مهم این است که در صفحه مخصوص وب سایت Xiaomi تعداد دفعاتی که این کد بررسی شده نیز مشخص می گردد. این مسئله بسیار اهمیت دارند که مشخص می کند این محصول برای اولین بار یا چندمین بار در وب سایت مورد بررسی قرار گرفته است.

بررسی برچسب مخصوص

بررسی شکل ظاهری تلویزیون

با مشخص شدن مدل تلویزیون می توانید اسم آن را در وب سایت اصلی شرکت تولید کننده سرچ کنید و پس از بررسی بخش های مختلف تلویزیون از لحاظ قاب دور صفحه نمایش، پنل مخصوص پورت های ورودی و خروجی در قسمت پشت، پایه های تلویزیون، گوشه های تلویزیون و تمامی ویژگی های قابل مشاهده دیگر توجه کنید. ابعاد تلویزیون هم جزء موارد بسیار مهم بوده که باید در این بررسی ها به آنها دقت شود زیرا تلویزیون های تقلبی معمولاً در ابعاد کوچکتر یا بزرگتر، ضخیم تر یا باریک‌تر ارائه می گردند.

بررسی مدل تلویزیون

با سرچ مدل تلویزیون در گوگل باید اسم آن در وب سایت اصلی قرار بگیرد و با بررسی و چک کردن وب سایت و نبود نام مدل تلویزیون به اصل بودن آن حتماً شک کنید.

امکانات تلویزیون

ویژگی های تلویزیون راه دیگری برای تشخیص تلویزیون اصلی از تقلبی می باشد که با بررسی منوی موجود در تلویزیون و چیدمان آن و همچنین امکاناتی که در روی تلویزیون قرار دارد، مانند سیستم عامل تلویزیون و امکانات هوشمند آن باید به طور دقیق و کامل بررسی شود.

بررسی مدل تلویزیون شیائومی

نوع سیستم عامل

سیستم عاملی که بر روی تلویزیون های شیائومی قرار گرفته؛ سیستم عامل اندروید بوده که از محیط کاربری آسانی برخوردار است. در اغلب تلویزیون های شیائومی گیرنده داخلی وجود دارد و نیازی به تهیه گیرنده دیجیتال نیست. اگر در یک تلویزیون چنین مواردی را مشاهده نکردید از خرید آنها اجتناب کنید. برای بررسی سیستم عامل های تلویزیون می توانید مقاله بهترین سیستم عامل تلویزیون را بخوانید.

نوع سیستم عامل تلویزیون شیائومی

کیفیت تصویر و صدا

معمولا تلویزیون های شیائومی در کیفیت اچ دی، فول اچ دی و فورکی در بازار ارائه می گردد که هر سه کیفیت در زمینه تصویر و صدا به خوبی عمل کرده و تصاویر کاملا واضح و روشن را ارائه می ‌دهند. اگر هر کدام از این نمونه‌ ها تصاویری به همراه تاری دید یا هماهنگ نبودن صدا و تصویر ارائه کرد، به بررسی بیشتر بخش ‌های مختلف آن بپردازید.

کیفیت تصویر و صداد تلویزیون شیائومی

تلویزیون های شیائومی یا شینون

همانطور که گفتیم برند شیائومی یکی از برندهای تازه وارد در بازار تلویزیون است که توانسته با سرعت بالایی در این حوزه پیشرفت کند. چرا که با قرار دادن تکنولوژی های به روز در محصولات خود جایگاه قابل قبولی را در بازارهای بین‌المللی و به خصوص در بازار ایران به دست آورده است. در حال حاضر تلویزیون های تقلبی به بازار ارائه شده که از لحاظ شکل ظاهری، سیستم عامل، کیفیت تصویر و بسیاری از موارد دیگر کاملاً شبیه شیائومی است. 

تلویزیون شیائومی در ۳ کیفیت تصویر اچ دی، فول اچ دی و ۴k به بازار ارائه شده که می ‌تواند تصاویر کاملا واضح و شفاف را بدون مشکل ارائه دهند. همچنین سیستم عامل قرار گرفته بر روی این برند سیستم عامل اندروید می باشد.

تلویزیون شینون به عنوان رقیب تلویزیون های شیائومی در بازار وجود دارد، که به مانند این محصول در سطح کیفیت اچ دی، فول اچ دی و فورکی به بازار ارائه می گردد. اما اختلاف زیادی که بین دو تلویزیون در قیمت وجود دارد گاهاً تا چند میلیون می رسد که افراد جاعل می توانند با فروش این تلویزیون ها سود قابل ملاحظه ای را به دست آورند.

در صورت شناخت شکل ظاهری مدل های تلویزیون شیائومی می توانید به بررسی شکل ظاهری محصول موجود در بازار بپردازیم. معمولاً از لحاظ ظاهر در تلویزیون شینون تغییراتی با نمونه اصلی وجود دارد که با بررسی دقیق قابلیت شناسایی دارند.

تلویزیون های شیائومی یا شینون

خرید تلویزیون با گارانتی معتبر

انتخاب مراکز عرضه و فروشی که به همراه محصولات خود گارانتی معتبر ارائه می دهند یکی از مهمترین راه حل هایی است که می توانید محصول با کیفیت و اصل را تهیه کنید. تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی برای افراد حرفه ‌ای هم کاری دشوار است و افرادی که اطلاعات کافی در این حوزه ندارند ممکن است برندهای غیر مشهور را به جای این تلویزیون ها تهیه کنند.

انتخاب یک نمایندگی معتبر فروش محصولات شیائومی که به همراه محصولات خود گارانتی معتبر و تضمین خدمات پس از فروش ارائه کند، تا حدود زیادی خیال خریدار را راحت می ‌کند تا محصول اصل از یک مجموعه معتبر تهیه کنند. مراکز معتبر مانند تندیس کالا سعی می کنند تا با جلب رضایت مشتریان خود حجم فروش را افزایش دهند، به همین جهت از عرضه محصولات بی ‌کیفیت و نامرغوب و ارائه آن به بازار جلوگیری می نمایند و کسب رضایت مشتریان جزء اولویت آنها قرار می گیرد.

خرید تلویزیون با گارانتی معتبر

نتیجه گیری

در شرایط اقتصادی موجود توجه کردن به نحوه تشخیص اصل بودن تلویزیون شیائومی کمک می کند تا با پرداخت هزینه مناسب یک تلویزیون کاربردی و باکیفیت تهیه کنید. زیرا خرید بدون تفکر و تحقیق کامل یک ریسک بزرگ بوده که ممکن است با داشتن اطلاعات اشتباه به طور کلی هزینه خود را از دست بدهید. قبل از اقدام به خرید اطلاعات خود را تکمیل کرده و کوچکترین جزئیات مربوط به برند شیائومی را مورد بررسی قرار دهید و برای خرید حتما مراکز معتبر را انتخاب کنید.

تشخیص اصالت تلویزیون شیائومی از روی برچسب چگونه است؟

در تمامی محصولات شیائومی برچسب مخصوص قرار گرفته که با خراش پوشش محافظ موجود در کنار این برچسب تعدادی رقم و شماره را مشاهده می ‌کنید. این اعداد معمولاً یک عدد ۲۰ رقمی مخصوص محصولات شیائومی است. با رفتن به وب سایت اصلی شیائومی می توانید این کد را در وب سایت وارد کرده و از اصل بودن کالا اطمینان کافی به دست آورید. نکته مهم این است که در صفحه مخصوص وب سایت Xiaomi تعداد دفعاتی که این کد بررسی شده نیز مشخص می گردد. این مسئله بسیار اهمیت دارند که مشخص می کند این محصول برای اولین بار یا چندمین بار در وب سایت مورد بررسی قرار گرفته است.

از کجا تلویزیون شیائومی اصل بخریم؟

انتخاب یک نمایندگی معتبر فروش محصولات شیائومی مانند تندیس کالا که به همراه محصولات خود گارانتی معتبر و تضمین خدمات پس از فروش ارائه کند، تا حدود زیادی خیال خریدار را راحت می ‌کند تا محصول اصل از یک مجموعه معتبر تهیه کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *