راهنمای خرید ماشین ظرفشویی یکی از مواردی است که می تواند به شما کمک کند تا انتخاب بهتر و آگاهانه تری را داشته باشید. در راهنمای خرید به نکات مختلفی اشاره می شود؛ این نکات می توانند شامل معرفی ماشین ظرفشویی های خوب، نکات مهم در انتخاب این محصول و همچنین برخی از نکات در زمینه طول عمر ماشین ظرفشویی و مواردی که سبب کاهش یا افزایش کارایی این قطعه می شود، باشند.

نکات مهم در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

برای خریدن ماشین ظرفشویی لازم است تا به مولفه ها و نکته های مختلفی توجه شود. این مولفه های مختلف را می توانیم در چند دسته قرار دهیم. به طور مثال نوع ماشین ظرفشویی، سایز ماشین، برند و مارکی که قرار است خریداری شود، فیلتر مورد استفاده برای ماشین، آپشن های ماشین و… همگی جز مولفه های مهمی هستند که در خرید ماشین ظرفشویی می توانند به کار روند و لازم است تا به تمامی این موارد توجه کافی را داشته باشیم.

نکات مهم در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی

نوع ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی می توانند انواع و اقسام مختلفی داشته باشند. هر کدام از این مدل ها نیز برای یک نوع آشپزخانه و یک نوع استفاده خاص طراحی شده اند؛ به همین خاطر است که باید به راهنمای خرید ماشین ظرفشویی توجه داشته باشید که مشکلی از این بابت برای شما ایجاد نشود. در ادامه سه نوع ماشین ظرفشویی که عبارتند از:

 1. ماشین ظرفشویی های توکار
 2. ماشین ظرفشویی رومیزی
 3. ماشین ظرفشویی ایستاده

پرداخته ایم.

نوع ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی های توکار

اولین مدل به ماشین های ظرفشویی توکار معروف هستند. مدل های توکار برای آشپزخانه های بزرگ که در قسمت زیر ظرفشویی و یا در فضای بین کابینت ها فضی مناسبی برای آن ها وجود دارد، گزینه بهتری می باشند؛ البته ناگفته باقی نماند که این مدل های ماشین ظرفشویی قیمت بالاتری نیز نسبت به مدل های دیگر دارند.

ماشین ظرفشویی های توکار

ماشین های رومیزی

دومین مدل از این محصولات که لازم بود در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی به آن اشاره شود، مدل رومیزی است. ویژگی های این ماشین ظرفشویی را در یک کلام می توانیم شامل کم جا بودن، کم مصرف بودن، کم حجم بودن و قیمت پایین تر بدانیم.

ماشین های رومیزی

ماشین های ایستاده

مدل سوم از انواع ماشین ظرفشویی با نام مدل های ایستاده شناخته می شود. این مدل ها بیشتر برای افراد و خانواده هایی مناسب هستند که پر جمعیت تر بوده و در عین حال فضای خالی برای این ماشین ها را در بین کابینت ها ندارند. یکی از نکات مهم در خصوص ماشین های ایستاده این است که برخی از این مدل ها می توانند حتی با نصف ظرفیت نیز کار کنند و مسلما اگر بتوانید چنین مدل هایی را پیدا کنید، بسیار بهتر خواهد بود.

ماشین های ایستاده

سایز مناسب ماشین ظرفشویی

در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی باید حتما به سایز آن نیز توجه کافی داشته باشید. بسیاری از آشپزخانه ها کوچک هستند و تنها برای قرار دادن  ماشین لباسشویی، یخچال فریزر و اجاق گاز فضای کافی دارند؛ در این گونه از موارد نمی توانید از ماشین های توکار و یا ماشین های ظرفشویی ایستاده استفاده کنید. به طور کلی سایز ایستاده ماشین ظرفشویی برای یک جمعیت ۱۳ نفره و سایز ظرفشویی های رومیزی برای حداکثر یک جمعیت ۵ نفره گزینه مناسبی هستند.

سایز مناسب ماشین ظرفشویی

برند مناسب ماشین ظرفشویی

در خصوص برند ماشین ظرفشویی که قرار است خریداری نمایید، لازم است حتما به کیفیت و اصالت آن برند به شکل ویژه ای توجه کنید. ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره ال جی مدل ۵۱۲ یکی از بهترین برندهایی است که در حال حاضر در بازار وجود دارد. این نوع از ماشین ظرفشویی جز ماشین های توکار محسوب می شود و علاوه بر کیفیت بسیار خوبی که دارد، آپشن های زیادی را نیز در اختیار شما می گذارد که سبب می شود تا هرچه ساده تر و بهتر بتوانید کار خودتان را انجام دهید.

در تندیس کالا می توانید بهترین برندهای ماشین ظرفشویی از جمله ماشین ظرفشویی بوش، ماشین ظرفشویی سامسونگ و ماشین ظرفشویی ال جی را با قیمت مناسب خریداری نمایید.

برند مناسب ماشین ظرفشویی

جنس مخزن ماشین ظرفشویی

در هنگام خرید ظرفشویی، حتما به جنس مخزن یا به اصطلاح دیگ آن توجه کنید. جنس مخزن ماشین لباسشویی می تواند می تواند از دو مدل استیل و پلاستیک تهیه شود. کاملا واضح و شفاف است که مخزن های پلاستیکی در ماشین های ظرفشویی ارزان قیمت و مخازن استیل در برندهای معتبرتر استفاده می شوند. اگر صرفا قصد دارید تا برای یک الی دو سال از یک ماشین ظرفشویی استفاده کنید، مخازن پلاستیکی گزینه خوبی هستند؛ اما اگر میزان مصرف روزانه شما زیاد است و قصد دارید تا چندین سال نیز از ماشین ظرفشویی خود استفاده نمایید، بهتر است به سراغ ماشین های ظرفشویی بروید که دارای مخازن استیل هستند.

جنس مخزن ماشین ظرفشویی

فیلترهای ماشین ظرفشویی

در راهنمای خرید ماشین ظرفشویی، علاوه بر نکاتی که در زمان خرید ماشین ظرفشویی باید در نظر داشته باشید، نکاتی نیز وجود دارند که مربوط به زمان استفاده از ماشین ظرفشویی می شوند. یکی از مهم ترین موارد در خصوص فیلترهای این ماشین ها است. فیلترهای مختلفی در یک ماشین ظرفشویی وجود دارد که هر کدام از آن ها کاربرد مخصوص به خودش را دارد. لازم است تا حتما به موقع این فیلترها را تعویض کنید که کارایی ماشین در بهترین حالت خودش باقی بماند. در ادامه چند مورد از مهم ترین این فیلترها را معرفی خواهیم کرد که هرچه بهتر و بیشتر با آن ها آشنا شوید.

فیلتر آب

اولین مورد مربوط به فیلتر آب می شود. آب شهری که به ماشین ظرفشویی متصل می شود در مناطق مختلف جغرافیایی می تواند دارای درجه سختی های متفاوت و گوناگونی باشد. بهتر است فیلتر آبی که انتخاب می کنید حتما با درجه سختی آب و میزان املاحی که دارد، سازگاری داشته باشد تا عملکرد ماشین ظرفشویی را دچار اختلال نکند.

فیلتر ذرات غذا

مورد بعدی در خصوص فیلتری است که مخصوص ذرات غذایی می باشد. این نوع از فیلتر می تواند ذرات ریز غذایی که بر روی ظرف ها چسبیده اند را به خودش جذب کرده و همراه با آب کثیف تخلیه کند. در مدل هایی همچون ماشین ظرفشویی ۱۴ نفره سامسونگ مدل ۵۰۷۰ چنین قابلیتی وجود دارد که کار را برای مصرف کنندگان بسیار راحت تر کرده است.

فیلترهای ماشین ظرفشویی

مدل های مناسب و با کیفیت ماشین ظرفشویی

در این راهنمای خرید ماشین ظرفشویی سعی کردیم تا نکات مهمی که می تواند به شما در هنگام خرید ماشین ظرفشویی کمک کند را توضیح دهیم. این نکات به ظاهر ساده هستند، اما در نهایت می توانند در وقت و هزینه ای که برای خرید ماشین ظرفشویی صرف می کنید، بسیار موثر باشند. علاوه بر دو مدلی که در طول مقاله به آن ها اشاره شد، یک مدل از ظرفشویی ها نیز وجود دارد که هم دارای قیمت مناسبی است و هم آپشن های خوبی دارد. این مدل با نام ماشین ظرفشویی ۱۳ نفره بوش مدل SMS46NI01B شناخته می شود.

اگر بخواهیم به طور کلی بگوییم که چه ماشین ظرفشویی می تواند گزینه مناسبی باشد، باید بگوییم که این دستگاه باید چند ویژگی اساسی و کلی داشته باشد که در این بخش به صورت تیتروار به آن اشاره می کنیم.

 • دارای مخزن استیل و با دوام
 • دارای قیمت مناسب و مقرون به صرفه
 • دارای فیلترهای مناسب برای آب و ذرات غذایی به جا مانده بر روی ظروف
 • جزو برندهای معتبر که نشان دهنده کیفیت تولیدی آن باشد
 • دارای سایز مناسب با فضای آشپزخانه
 • دارای ویژگی قابلیت تنظیم سبد و قفسه ها
 • دارای قابلیت شستشوی ظروف بزرگ همچون قابلمه ها
 • دارای قابلیت ضد عفونی کنندگی
 • دارای قابلیت گرم کردن آب برای شستن هرچه بهتر ظروف
 • دارای قابلیت خشک کن ظروف
 • دارای قابلیت از بین برندگی لکه ها
 • دارای قابلیت کنترل بخار
 • دارای قابلیت شستشوی میوه ها و سبزیجات

مدل های مناسب و با کیفیت ماشین ظرفشویی

 نتیجه گیری

مواردی که در خصوص راهنمای خرید ماشین لباسشویی عنوان شد، همگی جزو مواردی هستند که می توانند به شما در خرید این وسیله کاربردی و مهم آشپزخانه کمک کنند. فراموش نکنید که هر برند و هر طرحی که زیباتر باشد، لزوما کیفیت بهتری نیز نخواهد داشت. به همین دلیل لازم است که تحقیقات لازم را در زمینه خرید ماشین ظرفشویی انجام دهید و سپس خرید خود را نهایی سازید تا دچار هیچگونه مشکل و یا هدر رفت وقت و هزینه نشوید. درصورتی که نیاز به مشاوره رایگان داشتید می توانید با شماره ۰۹۱۸۶۵۵۳۴۵۶ تماس گرفته و از متخصصین تندیس کالا کمک بگیرید.

ویژگی های یک ماشین ظرفشویی خوب چیست؟

ویژگی ها، می تواند بسته به نیاز شما متفاوت باشد اما برخی از این ویژگی ها مانند فیلتر آب، جنس مخزن، سایز مناسب، برند با کیفیت و ... است که در این مقاله به طور کامل توضیح داده ایم.

چه ماشین ظرفشویی بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *