ماشین لباسشویی یک عضو مهم برای شستن لباس های شما در منزل می‌باشد. برای این که بهترین، راهنمای خرید ماشین لبا‌سشویی خودتان باشید و بتوانید یک ماشین لباسشویی خوب در سال ۲۰۲۴ را خریداری کنید. تا انتهای این راهنمای خرید همراه تندیس کالا باشید.

مهم ترین نکات راهنمای خرید ماشین لباسشویی

برای این که ماشین لباسشویی با کیفیت تهیه کنید تا سال ها برای شما و اعضای خانوادتان به خوبی کار کند. باید به نکاتی مثل:

 • ویژگی
 • ظرفیت
 • عملکرد
 • قفل کودک

و غیره توجه داشته باشید.

حتماً قبل خرید ماشین لباسشویی، به این نکته توجه کنید که برچسب انرژی داشته باشد تا بتوانید میزان مصرف برق، آب و همچنین سروصدای دستگاه مطلع بشوید. این میزان از A تا G دسته بندی شده است که A کم‌ترین و G بیشترین هزینه را نشان می دهد. دومین نکته ای که باید به آن توجه داشته باشید، ظرفیت هر لباسشویی است که این بستگی به تعداد اعضای خانواده و میزان شستشو شما، در روز دارد.

ماشین لباسشویی

داشتن برخی از برنامه های مورد نیاز، از نکاتی است که باید به آن توجه داشته باشید. البته این موضوع بستگی به این دارد که شما چه میزان قصد دارید هزینه کنید و چه برنامه هایی برای ماشین لباسشویی در نظر دارید. اگر قصد دارید لباس های خود را بدون محدودیتی خشک کنید. بهتر است از ماشین لباسشویی، با دور خشک کن استفاده کنید. برای کاهش مصرف انرژی باید در خرید ماشین لباسشویی به مواردی همچون: شستشو با آب سرد، شستشو با درجه حرارت پایین آب و مشخص کردن تعداد دورهای آب‌کشی و غیره توجه داشته باشید.

همچنین اگر قصد دارید ماشین لباسشویی هایی که درب جلو دارند، خریداری کنید. باید بدانید که مصرف آب بالایی نسبت به دیگر ماشین لباسشویی ها برخوردارند. پس در هنگام خرید، به میزان مصرفی آب توجه داشته باشید.

مهم ترین نکات راهنمای خرید ماشین لباسشویی

انواع ماشین لباسشویی ها

در ابتدا باید نوع لباسشویی را انتخاب کنید چون هر کدام مزایای خاص مربوط به خود را دارد. ما ۳ نوع مدل ماشین لباسشویی داریم که شامل:

 1. ماشین لباسشویی های معمولی، درب از بالا
 2. ماشین لباسشویی‌های خشک‌کن، درب از بالا
 3. ماشین لباسشویی های درب از جلو اتوماتیک

که در اداکه توضیح داده ایم.

ماشین لباسشویی های معمولی، درب از بالا

مزیتی که این مدل ماشین لباسشویی ها دارند، مخزن را سریعاً پر آب کرده و هنگام شستشو به صورت چرخشی حرکت می کنند. اگر لباسشویی برای فضای کمتری می خواهید، می توانید این مدل را خریداری کنید که هم کاربرد راحتی دارد و هم نسبت به مدل لباسشویی های اتوماتیک، قیمتشان پایین تر است.

از معایب این مدل ماشین لباسشویی می توان از چند کاره بودن آن نام برد. همچنین اگر دنبال ماشین لباسشویی با ظرفیت بالای ۷ کیلوگرم می گردید این لباسشویی مناسب نمی باشد. چون دارای ظرفیت ۳ تا ۷ کیلوگرم است.

ماشین لباسشویی‌های خشک‌کن، درب از بالا

به این ماشین لباسشویی ها، ماشین لباسشویی درب از بالا دوقلو می گویند. این مدل لباسشویی چون از ظرفیت محدودی برخوردار است، آب کمتری مصرف می کند.

ماشین لباسشویی های معمولی، درب از بالا

ماشین لباسشویی های درب از جلو اتوماتیک

از این ماشین لباسشویی اکثر افراد در منزل خود استفاده می کنند. همچنین مهم ترین مزیتی که دارد، محدود و کوتاه بودن تایم خشک کردن لباس ها می باشد. به همین خاطر باعث می شود انرژی کم تری صرف شود.

ماشین لباسشویی خوب چه امکاناتی دارد؟

امکانات ماشین لباسشویی ها باتوجه به مدل و برندی که انتخاب می کنید، متفاوت است. در این جا بخشی از امکاناتی که ممکن است نیاز داشته باشید را نام بردیم.

برنامه های ماشین لباسشویی

یک ماشین لباسشویی برنامه های متنوعی دارد که شما با توجه به نیاز هایتان انتخاب و سپس خریداری می کنید. در بعضی از لباسشویی ها شما امکان این دارید تا برنامه ای را برای شستشو مشخص کنید.

برنامه های ماشین لباسشویی

قفل کودک

با داشتن این قابلیت در این مدل لباسشویی می توانید صفحه نمایش، از کنترل فرزندان خود دور کنید.

نمایشگر

اگر لباسشویی که قصد دارید خریداری کنید نمایشگر داشته باشد به راحتی می توانید وظعیت شستشو را کنترل کنید.

کارکرد نیمه پر

این قابلیت باعث می شود تا اگر حجم لباس کم‌تری داخل ماشین است، از آب کمتری استفاده کند.

ماشین لباسشویی های درب از جلو اتوماتیک

پیش شستشو

با این امکان می توانید اگر لباسی خیلی کثیف بود، در ابتدا آن را با دمای پایین شستشو کند.

شستشوی سریع

این قابلیت بیشتردر زمان هایی که وقت کمتری برای شستن لباس ها دارید مورد استفاده زیادی قرار می گیرد.

چه برند لباسشویی خریداری کنم؟

اگر دنبال لباسشویی هستید که سال ها برای شما کار کند و از نظر کیفیت خیلی خوب باشد. بهتر است، از برند های پرفروشی خریداری کنید.

چه برند لباسشویی خریداری کنم؟

برند ال جی

در بین برند های خارجی ماشین لباسشویی ال جی، یکی از بهترین برند های ماشین لباسشویی است. برند ال جی دارای آپشن هایی مثل:

 • ظرفیت مختلف
 • دارای برچسب انرژی +++A
 • کم مصرف
 • صدا، بسیار کم

یکی از بهترین ماشین لباسشویی ها در سال ۲۰۲۴، ماشین لباسشویی ۹ کیلویی ال جی مدل V5 است.

مشخصات ماشین لباسشویی ۹ کیلویی الی جی مدل V5

این مدل لباسشویی از امکانات و تکنولوژی های پیشرفته ای بهره مند است. ظرفیت ماشین لباسشویی مدل V5 همان طور که از اسمش مشخص، ۹ کیلوگرم می باشد. موتور های این لباسشویی آنقدر پرقدرت است که می تواند سرعت چرخش ۱۴۰۰ دور در دقیقه را داشته باشد. اگر دنبال لباسشویی می گردید که در مصرف انرژی، صرفه جویی کند این لباسشویی گزینه مناسبی است.

همچنین قابلیت ویژه که در این مدل لباسشویی اضافه شده، قابلیت AI DD است. این قابلیت این امکان را به شما می دهد تا با توجه به میزان لباس داخل ماشین، برنامه خاصی را به شما پیشنهاد دهد. شما می توانید با این قابلیت از مصرف زیاد انرژی جلوگیری کنید. این مدل لباسشویی ال جی دارای آب گرم بهداشتی، قابلیت stream که به شما این امکان را می دهد تا عمل میکروب زدایی را انجام دهید.

از دیگر قابلیت این مدل لباسشویی می‌توان از قابلیت ThinQ نام برد که با سیستم تشخیص هوشمند و اتصال به وای فای، می توانید از راه دور لباسشویی را کنترل کنید.

مشخصات ماشین لباسشویی 9 کیلویی الی جی مدل V5

برند سامسونگ

دومین برندی که خیلی بین مردم طرفدار دارد، برند سامسونگ است. مهم ترین قابلیت ماشین لباسشویی سامسونگ، ADD wash می باشد که در بالا راجع به این قابلیت توضیح دادیم. همچنین یکی از پرفروش ترین ماشین لباسشویی از برند سامسونگ، ماشین لباسشویی ۸ کیلویی سامسونگ مدل WW80 است.

مشخصات ماشین لباسشویی ۸ کیلویی سامسونگ مدل WW80

این مدل لباسشویی دارای موتورهای بسیار قدرتمندی است که باعث می شود طول عمر زیادی برای شما کار کند. لباسشویی ww80، صدا را تا ۵۳ دسی بل کاهش می دهد. اگر نگران از بین بردن لک های عمیق لباس های خود هستید این ماشین لباسشویی با قابلیت Eco Drum Clean، باعث ازبین بردن لک ها می شود.

مهم ترین قابلیت که لباسشویی ww80 دارد، قابلیت ADD wash است. شما با استفاده از این قابلیت، می توانید با کمک درب کوچکی که در جلو قرار دارد در حین شستشو، در صورت نیاز مواد نرم کننده را اضافه کنید. همچنین دارای قابلیت های دیگری مثل:

 • Baby care: با استفاده از این قابلیت می توانید لباس های کودکان خود را بشورید.
 • Cotton: می توانید لباس های نخی و پنبه ای را شستشو کنید.
 • Wool: همچنین برای شستن لباس های پشمی می توانید از این برنامه کمک بگیرید.

مشخصات ماشین لباسشویی 8 کیلویی سامسونگ مدل WW80

برند بوش

سومین برند معروف، برند بوش است که معروف ترین و پرفروش ترین ماشین لباسشویی در این برند، ماشین لباسشویی ۸ کیلویی بوش مدل WAW32541 می باشد.

مشخصات ماشین لباسشویی ۸ کیلویی بوش مدل WAW32541

ماشین لباسشویی WAW3254، دارای برچسب انرژی  A+++  است. این مدل لباسشویی جزء سری لباسشویی های با کیفیت برند بوش می باشد. همچنین موتور پر قدرت که دارد با حداکثر سرعت ۱۶۰۰ دور در دقیقه می چرخند. با داشتن قابلیت vario perfect که از ۲ حالت eco perfect و speed perfect تشکیل شده است. شما می توانید با این حالت ها باعث صرفه جویی در زمان و انرژی شوید. این مدل ماشین لباسشویی بوش دارای برنامه های دیگری مثل:

 • Quick/mix
 • Jeans
 • Easy care
 • Drum cleanDrain
 • Cotton
 • Wool
 • Sportswear
 • و غیره … .

مشخصات ماشین لباسشویی 8 کیلویی بوش مدل WAW32541

نتیجه گیری

به صورت خلاصه، اگر می خواهید راهنمای خرید ماشین لباسشویی خود شما باشید باید به نکاتی همچون: ظرفیت، مقدار بودجه، مدل و برند لباسشویی، میزان مصرف و برچسب انرژی، میزان سرعت و چرخش و قابلیت خشک‌کن و انواع برنامه ها و قابلیت های متنوع دیگری توجه داشته باشید. درصورتی که نیاز به راهنمایی بیشتر داشتید می توانید با شماره ۰۹۱۸۶۵۵۳۴۵۶ تماس گرفته و به صورت رایگان با متخصصین تندیس کالا مشورت کنید.

ویژگی های یک ماشین لباسشویی خوب چیست؟

در خرید ماشین لباسشویی بهتر است به مواردی مثل ویژگی، ظرفیت، عملکرد و قفل کودک دقت کنید. درصورتی که یک ماشین لباسشویی بتواند در این موارد به خوبی عمل کند می توان گفت جزو بهترین ماشین لباسشویی هاست.

چه ماشین لباسسشویی بخریم؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *