ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا بوش؟ در واقع باید بگوییم که این دو برند هر دو محصولات مرغوب و با کیفیتی را به بازار ارائه می ‌دهند و لازم است که با توجه به بررسی نیازهای خود از افراد متبحر در این زمینه کمک بگیرید. ماشین ظرفشویی را می توان یکی از بهترین اختراعات حال حاضر دانست؛ چرا که یک دستگاه کاربردی با امکان صرفه جویی در وقت و همچنین مصرف آب و انرژی است که تأثیر زیادی در صرفه اقتصادی خانواده ها دارد. زیرا با وجود ماشین های ظرفشویی تنها با فشردن چند دکمه می توان ظروفی کاملا تمیز را در مدت زمان کوتاه به دست آورد.

در حال حاضر که برندهای معتبری همچون ال جی و بوش در زمینه تولید ماشین ‌های ظرفشویی فعالیت های گسترده ای دارند، دست خریدار برای انتخاب نمونه مناسب و کاربردی بازتر بوده و می تواند مدل های مختلف را با یکدیگر بررسی کرده و بهترین را انتخاب کند.

اما اگر بین ماشین ظرفشویی ال جی یا ماشین ظرفشویی بوش دچار تردید و چالش شده اید که کدام یک بهتر است؟ باید بگویم که هر دو برند بر روی کیفیت محصولات خود تمرکز ویژه‌ ای گذاشته اند و تهیه هر کدام از این دو برند با توجه به شرایط و نیاز مصرف کننده می تواند کاربردی باشد.

ماشین ظرفشویی ال جی بخریم یا بوش؟

ماشین ظرفشویی ال جی بخریم یا بوش؟

در حال حاضر در سراسر دنیا برند بوش به خاطر کیفیت بالای محصولات محبوبیت زیادی دارد و البته برند ال جی هم به دلیل استفاده از نوآوری های خاص همواره حجم بالایی از تقاضا را در بازارهای فروش به خود اختصاص می ‌دهد. در زمینه تولید ماشین ظرفشویی دو برند ال جی و بوش هرکدام از سیستم های مهندسی خاصی برای محصولات خود استفاده کرده اند که در نهایت محصولات با کیفیت بالا و کاملا هوشمند به بازار ارائه می ‌دهند.

اما در هنگام انتخاب بین ماشین های ظرفشویی ال جی یا بوش ممکن است که نتوانید به خوبی تصمیم‌گیری کنید؛ چرا که هر دوی این برندها در بازار طرفداران زیادی داشته که ممکن است شما را دچار سردرگمی ‌کند. توصیه می ‌کنیم که ابتدا شرایط مدنظر خود به همراه ایده ‌آل‌های یک ماشین ظرفشویی را در نظر گرفته و با بررسی هر کدام از محصولات کمپانی ال ‌جی و بوش یکی از بهترین‌ ها را متناسب شرایط خود انتخاب نمایید.

از لحاظ قیمت محصولات ال جی شرایط بهتری در بازار دارند و البته در بعضی از زمان ها مانند تعطیلات یا زمان تبلیغات خاص، امکان تهیه محصولات ال جی با ۳۰ درصد تخفیف برای صرفه جویی بیشتر وجود دارد که این گزینه برای محصولات بوش کمتر پیش می آید.

بررسی عملکرد آرام و بی صدا

هر دو برند ال جی و بوش بر روی محصولات خود تمرکز ویژه کرده اند و در حال حاضر کلیه تولیدات این دو برند از عملکرد آرام و بی صدا برخوردار می باشند. در واقع به دلیل طول کشیدن چرخه شستشوی ماشین های ظرفشویی بین ۱ الی ۲ ساعت لازم است که ماشین های ظرفشویی با کمترین میزان صدا کار کنند، تا در هر ساعت از شبانه روز بدون ایجاد مزاحمت برای اهالی منزل بتوان از آنها استفاده کرد.

خوشبختانه کمپانی بوش ظرفشویی های خود را به صورت کاملاً بی صدا تولید می کند که رنج صدای ایجاد شده آن ها تا ۳۸ دسی بل بوده که به ظرفشویی های فوق ‌العاده ساکت مشهور هستند. این کمپانی ال ‌جی نیز توانسته از لحاظ میزان صدا سطح قابل قبولی بین ۴۴ تا ۴۸ دسیبل را ارائه دهد. البته در نمونه ‌های لوکس و بالارده این میزان تا ۴۰ دسی بل هم کاهش پیدا می ‌کند.

بررسی طراحی و شکل ظاهری

بررسی طراحی و شکل ظاهری ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش

طراحی ظاهری ماشین ظرفشویی جزء موارد بسیار مهمی است که مد نظر خریداران قرار می گیرد. چرا که با داشتن ابعاد بزرگ تأثیر زیادی بر شکل نهایی آشپزخانه می‌ گذارند. کمپانی ال‌ جی و بوش با بررسی بازار و نیازسنجی سعی کرده اند تا از طراحی های مدرن و زیبایی بر روی محصولات خود استفاده کنند. در هر دو برند بوش و الجی دسته ‌های ماشین ظرفشویی حذف شده و به صورت یک بریدگی در بالای بدنه برای طراحی یکپارچه‌تر و قابلیت باز و بسته کردن آسانتر درب ظرفشویی طراحی شده است.

کمپانی ال‌ جی به نسبت بوش تمرکز ویژه تری بر روی سبک های مختلف طراحی گذاشته و مدل‌ های متفاوتی را به بازار ارائه داده است. همچنین ظرفشویی های بوش نیز در چندین مدل مختلف تولید شده اند که البته تغییرات چشمگیری نسبت به یکدیگر ندارند. اما به طور کلی ظرفشویی های ال جی و بوش از لحاظ طراحی به صورت مدرن بوده و انتخاب در بین این دو برند کاملا سلیقه ‌ای است.

بررسی تنظیم قفسه ها

بررسی تنظیم قفسه ها در ماشین ظرفشویی بوش و ال جی

امکان تنظیم قفسه هوشمند موجب شده ظرف هایی با ابعاد بزرگتر و همچنین میزان بیشتری از ظروف در داخل ماشین ظرفشویی قرار بگیرد. ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش هر دو به قابلیت تنظیم قفسه مجهز بوده و به راحتی می توانید حدود ۵ سانتیمتر قفسه میانی را ارتقا دهید، تا فضای کافی برای قرار دادن قابلمه و ظروف بزرگ در طبقه پایین مهیا گردد. اهرم هایی که داخل قفسه های ظرفشویی ال جی و بوش قرار گرفته، کاملا متحرک بوده و امکان بارگیری ظروف به شکل آسانتر میسر است.

در ماشین ظرفشویی ال جی سیستم EASYRACKPLUS قرار گرفته که امکان تغییر ارتفاع کلیه قفسه ها و سینی های کشویی را به آسانی فراهم می ‌آورد. همچنین در ماشین ظرفشویی بوش تکنولوژی EASYGLIDERACK قرار گرفته که با کمک این تکنولوژی قفسه ها به شکل راحت تر حرکت می کنند. در ماشین بوش هم تکنولوژی قفسه سوم با فناوری MYWAYRACK برای ایجاد فضای بیشتر وجود دارد که این قفسه امکان شستشوی وسایل نقره و همچنین کاسه های کوچک را نیز به وجود می آورد.

بررسی عملکرد فرآیند شستشو

عملکرد فرآیند شستشو در ماشین ظرفشویی ال جی و بوش

مهمترین بخش در هر ماشین ظرفشویی نحوه عملکرد شستشوی ظروف در ابعاد بزرگ و کوچک است که می ‌تواند نتیجه تمامی تکنولوژی ها و فناوری های درون ماشین را در نهایت به نمایش بگذارد. لازم است که بگوییم در این بخش قصد بررسی کلی ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش را از لحاظ سیستم شستشو و فناوری‌ های موجود در آن داریم.

بررسی برنامه های شستشو ظرفشویی سامسونگ و بوش

بررسی برنامه های شستشو ظرفشویی سامسونگ و بوش

هر دو ماشین ظرفشویی بوش و ال‌جی عملکرد بی ‌نظیری در زمینه برنامه های شستشو دارند و خیال مصرف کننده را از لحاظ رعایت تمیزی و بهداشت راحت می کند. در ماشین های ال جی ۹ چرخه شستشو و هشت گزینه کمکی وجود دارد و در مقابل در ماشین های بوش ۷ چرخه شستشو و ۷ گزینه کمکی قرار می ‌گیرد. البته هر دو ماشین بوش و ال جی از برنامه های شستشوی خودکار، شستشوی سریع، شستشوی مراقبتی از ظروف حساس و شستشوی نیمه بار پشتیبانی می کنند.

شستشوی بخار

ماشین های ظرفشویی ال جی به فناوری TRUESTEAM مجهز هستند که این فناوری به جای پیش شستشو از بخار استفاده می کند که بخار می تواند سرسخت‌ترین لکه ها را از روی ظروف پاک کند. ماشین های ظرفشویی بوش هم به این تکنولوژی مجهز بوده؛ اما در مقایسه با فن آوری قرار گرفته در ماشین های ال جی متفاوت است.

بازویی جت اسپری

بازویی های جت اسپری بخش بسیار مهمی در فرایند شستشوی ماشین های ظرفشویی هستند که برخی از نمونه های ظرفشویی ال جی به وسیله ۴ بازویی جت اسپری و پرتاب آب به صورت عمودی آب را به تمامی قسمت ها رسانده و بهترین شیوه شستشو را ارائه می دهند. در ماشین های ظرفشویی بوش این طرح شستشو با دو بازویی جت اسپری صورت می گیرد.

سیستم خشکشویی

برخوردار بودن قابلیت خشک کردن ظروف یکی از ویژگی ‌های خاصی است که سبب افزایش طول عمر ظروف می گردد. جنس داخلی ماشین های ظرفشویی ال جی و بوش از نوع استیل ضد زنگ انتخاب می شوند، تأثیر زیادی به افزایش کیفیت شستشو و خشک کردن ظروف دارند.

نرم کننده آب

در برخی از مناطق، آب ها دارای سختی زیادی است و استفاده کردن از این آب برای شستشوی کریستال ها و ظروف حساس مضر بوده و ایجاد خش بر روی سطح آن ها می کند. اما ماشین های ظرفشویی بوش و ال جی از برنامه شستشوی مخصوص استفاده کرده و با یک دستگاه خاص قرار گرفته شده آب را تصفیه و در واقع نرم می کند.

بررسی فناوری های هوشمند

فناوری های هوشمند ماشین ظرفشویی الجی و بوش

استفاده کردن از لوازم خانگی هوشمند به علت راحتی کار با آنها در حال حاضر از محبوبیت بیشتری برخوردار است. درصورت ارتباط بین گوشی ‌های هوشمند با ماشین های ظرفشویی می توان از دو برنامه آمازون الکسا و گوگل اسیستنت برای ارتباط صوتی با ماشین ظرفشویی استفاده کرده و کلیه دستورات را با صوت به ماشین ظرفشویی داد. هر دو برند Bosch و LG از این قابلیت های هوشمند به شکل منحصر به فرد برخوردار می باشند.

بوش دارای برنامه HOMECONNECT هست که از آن برای شروع یک چرخه شستشوی استفاده می کنند. همچنین در صورت نشت آب با سرعت بر روی گوشی همراه هشدار می دهد و در هنگام کم شدن قرص های پاک کننده اخطار آن را نیز اعلام می ‌کند. ال جی از برنامه SMART THINQ پشتیبانی می کند که این فناوری پیشرفته‌تر بوده و در صورت ارائه برنامه های جدید برای محصولات ال جی امکان دانلود آن توسط گوشی همراه وجود دارد. با نزدیک کردن گوشی به ماشین ظرفشویی می توان برنامه را به ماشین انتقال داد. همچنین به طور کل این تکنولوژی برنامه های شستشوی بیشتری را در اختیار کاربر قرار می دهد.

نتیجه گیری

ماشین ظرفشویی ال جی یا بوش بهتر است؟ با بررسی جزئیات مربوط به هر کدام از این دو برند درمی یابیم که هر کدام به نوبه خود از تکنولوژی های به روز و پیشرفته ای برخوردار بوده که در واقع نمی ‌توان یک برند را بر دیگری ارجحیت دانست. برند بوش یک برند قدیمی با حضور طولانی مدت در بازار لوازم خانگی است که توانسته، کیفیت محصولات خود را به تمامی جهانیان ثابت کند و از طرفی برند ال‌ جی هم یک برند تجاری قابل اعتماد بوده که از سبک های منحصر به فرد و فناوری‌ های به روزی در محصولات خود استفاده می‌ کند.

به همین دلیل است که انتخاب بین این دو برند به طور کلی سخت است؛ اما با انتخاب مدل های مختلف و مقایسه هر کدام با یکدیگر بهتر می توانید تصمیم بگیرید. درصورتی که نیاز به راهنمایی دارید می توانید با شماره ۰۹۱۸۶۵۱۳۴۵۶ تماس گرفته و با متخصصین تندیس کالا مشورت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *