باید بگویم که هر دو برند ال جی و سامسونگ جزء برندهای پرطرفدار و مشهور در بازار است که در لیست لوازم الکترونیک با کیفیت قرار می‌ گیرند. در صورتی که هنوز نمیدانید ماشین ظرفشویی ال جی بهتر است یا سامسونگ، ما در ادامه توضیح داده ایم. در ابتدا دو برند را مورد بررسی قرارداده ایم و ویژگی و عملکرد هر کدام از مدل های مد نظر خود پرداخته و سپس با در نظر گرفتن ویژگی ‌های مناسب خود یکی از این دو برند مطرح را انتخاب کنید.

ال جی و سامسونگ دو برند پرطرفدار و مشهور در بازار بوده که نه تنها در ایران بلکه در بازارهای جهانی نیز جایگاه ویژه ای برای خود دارند. چرا که این دو برند توجه ویژه‌ ای بر روی نوآوری محصولات خود داشته و هر روز سعی می کنند در سری های جدید تکنولوژی های بیشتری برای بهبود کیفیت محصولات خود استفاده کنند.

این دوبرند محصول کشور کره بوده که به دلیل داشتن توانایی در ساخت محصولات با کیفیت بالا همگام با یکدیگر در حال حرکت هستند و برای انتخاب بین ماشین ظرفشویی ال جی یا ماشین ظرفشویی سامسونگ نیاز به نگاهی دقیق و عمیق بوده که هر کدام از این محصولات را به طور مجزا تحلیل نمایید. چرا که به سختی می توان تفاوت هایی را بین این دو برند معتبر پیدا کرد.

ماشین ظرفشویی ال جی بخریم یا سامسونگ؟

ماشین ظرفشویی ال جی یا سامسونگ بخریم

سامسونگ و ال جی دو نام تجاری شناخته شده معتبر در بازارهای جهانی بوده که در حوزه لوازم خانگی با یکدیگر رقابت می ‌کنند یکی از تولیدات مطرح در این دو کمپانی بزرگ ماشین ظرفشویی است.

هر دو برند ال جی و سامسونگ به دلیل توانایی های زیادی که در ایجاد نوآوری های جدید و پیشرفته بر روی محصولات خود دارند، توانسته اند لوازم خانگی با فناوری های بی نظیر را به بازار ارائه دهند. به همین جهت طیف وسیعی از کاربران و مشتریان بازار به این دو برند تعلق دارند.

این دو برند در زمینه تولید ماشین ظرفشویی مدل های زیادی پیش روی شما نمی گذارند. یعنی به نسبت سایر برندهای مطرح دیگر تعداد کمتری از این محصولات را از لحاظ رده بندی به بازار ارائه کرده ‌اند. اما در همین فهرست کم ماشین های ظرفشویی با کیفیت خوبی دارند که به راحتی نمی توان از آنها گذشت.

لذا تمامی بخش های مختلف ماشین ظرفشویی از جمله طراحی ظاهری، تعداد طبقات، نوع موتور، سیستم هوشمند و موارد مختلف با یکدیگر مقایسه شده و متناسب با نوع نیاز خود یکی از این برندها را انتخاب کنید.

بررسی تعداد طبقه

هر دو ماشین ظرفشویی ال جی و سامسونگ دارای دو طبقه برای شستشوی ظروف هستند که طبقه دوم آنها قابلیت تنظیم دارد و به صورت عمودی می توان ارتفاع آن را برای قرار دادن ظروف بزرگتر تغییر داد. در هر دو مدل طبقه ها به صورت کشویی بوده و بر روی چرخ های پلاستیکی سوار شده اند که به آسانی قابلیت خارج شدن و بارگیری را ایجاد می کنند.

قفسه سوم که برای شستشوی ظروف کوچک مانند قاشق و چنگال و کفگیر و ملاقه است، در ماشین ظرفشویی سامسونگ به گونه ای طراحی شده که برای صرفه جویی در فضا و همچنین قرار دادن اقلام نقره در آن مناسب است. در مدل های سطح متوسط تا بالا رده سامسونگ این قفسه وجود دارد و به گونه ای طراحی شده که به دلیل خاصیت FLEXTRAY سرعت خارج کردن قاشق و چنگال ها از ماشین را افزایش می دهد.

برند ال جی نیز دارای سبد سوم بوده و قابلیت تنظیم ارتفاع دارد، کمپانی محصولات خود را به تکنولوژی EASYRACK مجهز کرده که موجب انعطاف پذیری بیشتر در تمامی سبد ها شده و در نتیجه امکان قرار دادن ظروف با ابعاد و اندازه های مختلف را فراهم می آورد.

بررسی سبک و طراحی

بررسی سبک و طراحی در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

سبک و طراحی جزء موارد بسیار مهمی است که در هنگام خرید ماشین ظرفشویی مورد توجه کاربران قرار می گیرد. چرا که این لوازم با ابعاد بزرگ نمای کلی آشپزخانه را تحت تأثیر قرار می دهند. امروزه اغلب طراحی ها به سمت مدرنیته و مینیمالیستی رفته و اغلب افراد ترجیح می دهند تا از لوازم با ظاهر شیک استفاده کنند. هر دو برند ال جی و سامسونگ ماشین های ظرفشویی را با بدنه ضد اثر انگشت، به همراه دکمه های کنترل پنهان به صورتی کاملاً مدرن طراحی می کنند.

معمولاً برند سامسونگ بر روی شکل ظاهری محصولات خود توجه ویژه تری دارد و ماشین های ظرفشویی را از جنس استیل ضدزنگ با جلوه فوق العاده زیبا و رنگ بندی های شیک به بازار ارائه می دهد که چراغ نشانگر ال ای دی آبی رنگ قرار گرفته شده بر روی این ماشین ها ظاهر زیباتری را به وجود می آورد. البته برند الجی نیز در این زمینه جا نمانده و ماشین های ظرفشویی با طراحی های جذاب به همراه کنترل پنل لمسی و با جنس بدنه استیل ضد زنگ، نقره ای، سفید، مشکی و استیل مشکی تولید می کند.

بررسی عملکرد شستشو و خشک کردن

بررسی عملکرد شستشو و خشک کردن

هر دو تولید کننده محصولات ال جی و سامسونگ برای ماشین های خود چندین برنامه شستشوی مختلف را در نظر گرفته اند تا به خوبی خدمات شستشوی ظروف را ارائه دهند. سامسونگ در مدل های پایین رده تا پیشرفته‌ترین دستگاه های خود ۷ برنامه شستشو و ۷ آپشن اضافی را قرار می دهد و ال جی برروی چند گزینه از محصولات خود ۹ برنامه شستشو و ۸ آپشن اضافی در همه مدل ها قرار داده است. در تمامی مدل های ال جی و سامسونگ برنامه های شستشوی اتوماتیک عادی، شدید و سریع قرار دارد و در اکثر مدل های آنها می توان برنامه شستشوی ظروف حساس را نیز پیدا کرد.

به جهت آشنایی بیشتر با ویژگی‌ های منحصر به فرد ماشین های ظرفشویی سامسونگ و ال جی به طور خاص تری به برخی از فناوری های قرار گرفته شده در آن ها می پردازیم.

ویژگی های منحصر به فرد ماشین ظرفشویی سامسونگ

WATERWALL

این فناوری تمام سطح ظروف را در معرض آب و مواد شوینده قرار می دهد، در واقع واتروال ظروف شما را با اسپری آب از یک طرف به طرف دیگر تمیز می کند.

STORMWASH

سامسونگ فناوری استارواش را برای ماشین هایی که فناوری واتروال ندارند قرار می دهد، در واقع این روش قابلیت تمیز کردن کلیه ظروف و حتی قابلمه ها و ظروف فوق العاده کثیف را دارد. یک نازل مخصوص در سمت چپ قرار گرفته که امکان شستشوی قدرتمند و پاک کردن سخت‌ترین لکه ها را با تکنولوژی چرخشی آن فراهم می آورد.

ZONE BOOSTER

ZONE BOOSTER در ماشین هایی که تکنولوژی واتروال دارند به عنوان یک ناظر اضافی قرار گرفته که تمامی ظروف کثیف را هدف قرار داده و نقش بسزایی در تمیز تر شدن ظروف ایفا می کند.

درب اتوماتیک

درب اتوماتیک جزء گزینه ‌های پیشرفته است که در برخی مدل ‌های سامسونگ قرار دارد و پس از پایان شستشو درب به صورت اتومات باز شده تا از به جای ماندن اثر آب بر روی ظروف جلوگیری کند. چرا که بدین ‌ترتیب بخار از داخل ماشین خارج شده و هوای تازه به درون آن جریان پیدا می کند.

ویژگی های منحصر به فرد ماشین ظرفشویی ال جی

TRUESTEAM

این فناوری فرایند پیش شستشو ظروف را از طریق چرخه بخار آب خیس می‌ کند و فرایند بخار آب نسبت به برنامه های پیشرفته، کوتاه تر و موثرتر عمل می کند و می تواند هر نوع لکه به جا مانده از مواد غذایی بر سطح ظروف را در کوتاه ‌ترین زمان پاک کند.

QUADWASH

چهار بازوی جت اسپری که قابلیت چرخش به جلو و عقب را دارند از تمیزتر شدن ظروف اطمینان حاصل می کنند.

DUALZONE

این فناوری از اسپری های مختلف برای هر دو سبد بالا و سبد پایین استفاده می کنند به همین جهت می توان از سبد پایین برای قراردادن قابلمه ها و تابه ها به جهت اسپری آب شدید و از سبد بالا برای قرار دادن ظروف حساس به جهت اسپری آب نرمال استفاده کنید.

بررسی ویژگی های هوشمند

ویژگی های هوشمند دو برند سامسونگ و ال جی

هر دو ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی دارای ویژگی های هوشمند بوده که قابلیت اتصال به گوشی های پیشرفته حال حاضر را دارند. قابلیت اتصال به وای فای در مدل های بالارده سامسونگ، امکان نظارت و کنترل ظرفشویی را از طریق تلفن هوشمند از راه دور فراهم آورده است.

در ماشین های ظرفشویی ال جی فناوری NFC-TAG قرار گرفته که امکان دانلود برنامه های جدید ماشین های ظرفشویی از طریق گوشی هوشمند وجود دارد که با نزدیک کردن گوشی به دستگاه می توان این برنامه ها را به ماشین هم انتقال داد. همچنین برنامه SMART THINQ قابلیت گوشی ها را فراهم می آورد، موجب شده تا در هنگام پایان چرخه شستشو بر روی تلفن همراه اخطار آمده و این تکنولوژی کمک می کند تا از هر گونه مشکل در این چرخه شستشو با خبر شوید.

بررسی میزان تولید سر و صدا

میزان تولید سر و صدا در ماشین های ظرفشویی ال جی و سامسونگ

در طول روز استفاده کردن از ماشین های ظرفشویی یک فرایند طبیعی و معمول است پس توقع داشتن از این دستگاه ها به صورت آرام و بدون صدا کار کردن، بدون ایجاد صداهای آزار دهنده ضروری می باشد. امروزه بین محصولات سامسونگ و ال‌ جی در این زمینه رقابت شدیدی ایجاد شده و هر کدام برای ساخت ظرفشویی های ساکت‌تر و بدون صداتر از تکنولوژی های خاصی استفاده می کنند.

میزان تولید صدای ماشین های ظرفشویی را بر اساس دسی بل اندازه گیری می نمایند. معمولا ماشین های ظرفشویی سامسونگ با ایجاد سر و صدایی بین ۳۸ تا ۵۰ دسیبل و ماشین های ظرفشویی ال جی با ایجاد صدای کمتر از ۴۸ دسیبل کار می کنند.

نتیجه گیری

باید گفت که هر دو برند جزء محصولات مقرون به صرفه موجود در بازار بوده که در ازای هزینه پرداخت شده می توانید از ویژگی های منحصر به فرد آنها استفاده کنید. به طور کل سامسونگ بر روی ویژگی های ظاهری و درب اتوماتیک آن تمرکز کرده؛ اما از روی ویژگی های ظاهری ال جی هم نمی توان چشم پوشی کرد. همچنین هر کدام از آنها برای شستشوی بهتر ظروف از سیستم های خاصی استفاده می کنند که به نوبه خود بهترین نتایج را از لحاظ تمیز شدن ظروف و صرفه جویی در آب به دنبال دارند. پس با در نظر گرفتن مدل های مختلف سامسونگ و ال جی و بررسی مدل های هم رده با یکدیگر می توانید به شکل بهتری تصمیم‌ گیری کنید.

درصورتی که نیاز به راهنمایی و مشاوره داشتید کافیست با شماره ۰۹۱۸۶۵۱۳۴۵۶ تماس گرفته و به صورت رایگان از متخصصین تندیس کالا مشورت بگیرید.

سر و صدای ماشین ظرفشویی ال جی بیشتر است یا سامسونگ؟

معمولا ماشین های ظرفشویی سامسونگ با ایجاد سر و صدایی بین ۳۸ تا ۵۰ دسیبل و ماشین های ظرفشویی ال جی با ایجاد صدای کمتر از ۴۸ دسیبل کار می کنند.

امکانات هوشمند ماشین ظرفشویی ال جی بیشتر است یا سامسونگ؟

هر دو ماشین ظرفشویی سامسونگ و ال جی دارای ویژگی های هوشمند بوده که قابلیت اتصال به گوشی های پیشرفته حال حاضر را دارند. قابلیت اتصال به وای فای در مدل های بالارده سامسونگ، امکان نظارت و کنترل ظرفشویی را از طریق تلفن هوشمند از راه دور فراهم آورده است. در ماشین های ظرفشویی ال جی فناوری NFC-TAG قرار گرفته که امکان دانلود برنامه های جدید ماشین های ظرفشویی از طریق گوشی هوشمند وجود دارد که با نزدیک کردن گوشی به دستگاه می توان این برنامه ها را به ماشین هم انتقال داد. همچنین برنامه SMART THINQ قابلیت گوشی ها را فراهم می آورد، موجب شده تا در هنگام پایان چرخه شستشو بر روی تلفن همراه اخطار آمده و این تکنولوژی کمک می کند تا از هر گونه مشکل در این چرخه شستشو با خبر شوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *