نحوه تمیز کردن ال سی دی تلویزیون اهمیت زیادی در حفظ کیفیت تلویزیون دارد. پس نیاز است که به طور کامل با شیوه‌ های مختلف تمیز کردن ال سی دی ها به تلویزیون بر اساس نوع تکنولوژی های به کار رفته شده در آن آشنا باشید. برای لذت بردن از تماشای برنامه های تلویزیونی یک صفحه نمایش کاملا پاکیزه و به دور از گرد و غبار و اثر انگشت نیاز بوده، تا تمامی جزئیات تصاویر را بدون اختلال تماشا کنید.

از آنجا که صفحه نمایش های تخت و ال سی دی لطافت زیادی دارند و ممکن است که در اثر رفتارهای نامناسب، سطح آنها خراشیده شود، باید که نحوه تمیز کردن این ال سی دی ها را به طور کامل فرا بگیرید، تا از سوختن پیکسل ها در هنگام تمیز کردن و تحت فشار قرار گرفتن ال سی دی جلوگیری نمایید.

نحوه تمیز کردن ال سی دی تلویزیون

نحوه تمیز کردن ال سی دی تلویزیون

نحوه تمیز کردن ال سی دی تلویزیون امری بسیار مهم و حائز اهمیت بوده؛ چرا که مانیتور تلویزیون تحت گرد و غبار قرار می گیرد و می تواند کیفیت تصاویر در حال پخش را کاهش دهد.

صفحه نمایش های تلویزیون های جدید که به صورت ال سی دی و تخت طراحی شده ‌اند، بسیار حساس بوده و باید بگونه ای آنها را تمیز کرد که هیچ آسیبی به سطح آنها وارد نگردد. در صورت عدم آگاهی ممکن است که در حین تمیز کردن گرد و غبار از سطح تلویزیون، موجب سوخته شدن پیکسل های نمایشگر شوید. پیکسل ها نقاط بسیار کوچکی هستند که تصاویر روی نمایشگر را می سازند، در صورت آسیب به آنها تصاویر هم بی کیفیت می ‌شود.

همچنین بخوانید: بهترین تلویزیون گیمینگ

در چنین شرایطی ممکن است این سوال برای شما به وجود بیاید که چطور ال سی دی تلویزیون را تمیز کنیم؟ در واقع برای یافتن پاسخ مناسب این سوال باید چند نکته مهم را مد نظر قرار دهید که در نهایت نتیجه آن حفظ کیفیت تلویزیون و تمیز بودن صفحه نمایش است.

استفاده کردن از یک دستمال خشک میکرو فایبری بدون به کار بردن مواد شوینده و حتی شیشه شور، بهترین راه حل برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون ال سی دی محسوب می گردد. اما در صورتی که بر روی صفحه نمایش لکه ایجاد شده باشد؛ باید از روش‌های دیگر استفاده شود. در ادامه به بررسی آن می پردازیم:

خاموش کردن تلویزیون قبل از تمیز کردن

خاموش کردن تلویزیون قبل از تمیز کردن

زمانی که تلویزیون روشن بوده پیکسل های سطح صفحه نمایش در حال کار کردن بوده و ایجاد گرما می کنند. در صورت ارتباط دستمال نمدار با این سطح ممکن است که فاجعه ‌ای جبران ناپذیری به وجود بیاید. پس قبل از شروع به تمیز کردن باید تلویزیون خاموش شده و از برق جدا شود.

انتخابت دستمال مناسب

برای تمیز کردن سطح تلویزیون به هیچ عنوان از روزنامه و دستمال های کاغذی استفاده نکنید، از پارچه ‌های میکرو فایبری برای تمیز کردن سطح استفاده کنید تا هیچ گونه خطری برای تلویزیون ایجاد نشود.

بهترین مرطوب کننده دستمال

در هنگام تمیز کردن تلویزیون از شیشه شور نباید استفاده گردد، برخی از مواد شوینده دیگر در محیط خانه ها وجود دارند که استفاده از آنها به تلویزیون آسیب می رساند. بهترین ماده برای مرطوب کردن دستمال استفاده از آب مقطر بوده، چرا که فاقد نمک های محلول در آب و مواد رسوبی است.

همچنین بخوانید: اقتصادی ترین تلویزیون های شیائومی

طریقه درست دستمال کشیدن صفحه نمایش

طریقه درست دستمال کشیدن صفحه نمایش

باید محلول تمیز کننده را بر روی دستمال اسپری کنید و سپس به صورت افقی و عمودی بدون کمترین ایجاد فشار بر سطح صفحه نمایش بکشید. اگر لکه میان پاک نشد به صورت دایره ای چندین بار بر روی لکه به آرامی بکشید تا پاک شود.

نحوه خشک کردن کامل صفحه تلویزیون

پس از پاک کردن صفحه تلویزیون نیاز است که حاشیه های صفحه مانیتور تلویزیون را برای جلوگیری از جمع شدن رطوبت به طور کامل خشک کرد. این کار را با کمک یک دستمال نرم و لطیف به آرامی انجام دهید و حداقل یک الی دو ساعت پس از تمیز کردن تلویزیون آن را روشن نکنید.

بایدها و نبایدها در تمیز کردن ال سی دی تلویزیون

نحوه درست تمیز کردن نمایشگر ال سی دی تأثیر زیادی در حفظ کیفیت تلویزیون می گذارند و البته به شکل کاملاً واضح می توان محتویات پخش شده در تلویزیون را مشاهده کرد. برای حفظ کیفیت تلویزیون، افزایش طول عمر آن نیاز است که برخی از نکات مهم در هنگام تمیز کردن تلویزیون را بدانید و با رعایت آنها کمک کنید تا تلویزیون ها ضمن تمیز بودن صفحه نمایش کیفیت خود را حفظ کند.

همچنین بخوانید: بهترین سیستم عامل تلویزیون

وقتی از باید و نبایدها و هشدارها که در هنگام تمیز کردن نمایشگر تلویزیون باید به آن توجه شود، شامل موارد ذیل است:

استفاده نکردن از مواد پاک کننده

استفاده نکردن از مواد پاک کننده

تحت هیچ شرایطی در هنگام تمیز کردن صفحه نمایش های ال سی دی نباید از مواد پاک کننده و انواع صابون استفاده شود. معمولاً در هنگام ساخت ال سی دی ها از فناوری چندگانه استفاده می ‌شود که این نمایشگرها به صورت لایه ای ساخته و عرضه می گردد. در روند تولید صفحه نمایش ‌های حال حاضر از موادی مانند شیشه، پلاستیک و پلیمرهای خاص به صورت لایه ‌ای ظریف به کار برده و در نتیجه استفاده از مواد پاک‌ کننده صابونی به راحتی می ‌تواند به آنها نفوذ کرده و بخشی از تصاویر را مخدوش کند.

پرهیز از مواد حاوی الکل

الکل می ‌تواند سطوح نمایش را به قدری کدر و تیره کند که در استفاده دراز مدت، تصاویر کاملا مات و ابری شود. پس به هیچ عنوان از محتویات مواد پاک کننده حاوی الکل و مشتقات الکل برای تمیز کردن صفحه نمایش ال سی دی استفاده نکنید.

همچنین بخوانید: بهترین سری تلویزیون سامسونگ

استفاده از دستمال های مناسب

استفاده از دستمال های مناسب

در هنگام تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون های ال سی دی از دستمال کاغذی، دستمال های بافتنی، دستمال های حوله ‌ای و دستمال های مرطوب به هیچ عنوان استفاده نکنید. چرا که این دستمال ها به دلیل خشونت جنس می توانند بر سطح ال سی دی خش های زیادی به وجود بیاورند. در طی استفاده روزانه سطح ال سی دی کدر شده و به دلیل جذب چربی و مایعات آسیب های جبران ناپذیری به ال سی دی وارد می گردد.

مناسب ترین مواد شوینده

گفتیم که برای تمیز کردن صفحه نمایش ال سی دی تلویزیون، بهتر است از دستمال خشک استفاده شود. اما گاهی اوقات میزان لکه ها بر سطح تلویزیون به قدری زیاد بوده که با دستمال خشک تمیز نمی ‌گردد. در شرایطی که نیاز است که حتماً از یک ماده برای ایجاد رطوبت و تمیز کردن سطح استفاده کنند، توجه نمایید که هرگز از مواد شوینده شیمیایی به کار نبرید؛ چرا که باعث آسیب دیدن جدی صفحه نمایش می شود. در صورت نیاز به استفاده از مواد شوینده برای تلویزیون، بهتر است از این مواد به کار ببرید:

آب مقطر

آب مقطر هیچ گونه مواد معدنی ندارد و پس از خشک شدن بر سطح تلویزیون آثار سفید و رسوب بر جای نمی گذارد و به عنوان بهترین ماده محسوب می شود.

آب مقطر و سرکه

گاهی اوقات میزان لک ها به قدری زیاد است که نیاز به ماده کمک کننده دارد، سرکه طبیعی یکی از بهترین مواد بوده که به همراه آب مقطر می تواند هرگونه آلودگی در سطح تلویزیون ال سی دی را پاک کند.

مایع تمیز کننده مخصوص

در اغلب فروشگاه های تلویزیون یک مایع مخصوص برای تمیز کردن ال سی دی ارائه می گردد که عملکرد فوق‌ العاده ‌ای دارد. این ماده می ‌تواند هرگونه آلودگی بر سطح تلویزیون را بدون نگرانی از آسیب دیدگی پیکسل ها پاک کند.

نحوه استفاده از ماده تمیز کننده مخصوص ال سی دی

نحوه استفاده از ماده تمیز کننده مخصوص ال سی دی

پس از تهیه ماده تمیز کننده مخصوص ال سی دی با خیال راحت می توانید سطح تلویزیون های ال سی دی با هر تکنولوژی و حتی لپتاپ را تمیز کنید. اما در هنگام استفاده از این ماده رعایت برخی از این نکات لازم و ضروری است، تا با حفظ کیفیت صفحه نمایش ها همه آلودگی های سطح آن پاک شود.

مهمترین نکته در مورد نحوه استفاده از ماده تمیز کننده مخصوص ال سی دی این است که به هیچ عنوان مایع را بر سطح تلویزیون نپاشید. چرا که این کار موجب شده تا آثار این ماده برای دائم بر سطح نمایشگر باقی بماند.

همچنین بخوانید: اقتصادی ترین تلویزیون های هایسنس

بهترین نحوه استفاده از ماده تمیز کننده بدین صورت است که ابتدا دستمال مناسب و مخصوص را کمی مرطوب کرده و توسط دستمال مرطوب شده سطح تلویزیون را تمیز کنید. برای دریافت نتیجه بهتر پس از تمیز کردن سطح تلویزیون با دستمال های میکرو فایبری مخصوص باید از یک دستمال با همین ویژگی به صورت خشک هم استفاده کنید، تا تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون به پایان برسد.

نتیجه گیری

نحوه تمیز کردن ال سی دی تلویزیون تأثیر زیادی در حفظ کیفیت آن در درازمدت می ‌گذارد. با رعایت تمامی نکات ذکر شده در این مطلب از قبیل خاموش کردن تلویزیون قبل از شروع تمیز کاری، استفاده از دستمال های میکرو فایبر مخصوص و مواد شوینده مناسب در صورت نیاز به تمیز کردن سطح تلویزیون به آرامی می توانید ضمن حفظ کیفیت ال سی دی صفحه نمایش تلویزیون، تصاویری کاملا واضح مشاهده کنید. درصورتی که نیاز به راهنمایی داشتید سوال خود را از طریق نظرات بپرسید تا متخصصین تندیس کالا پاسخ آن را بدهند.

با چه چیزی ال سی دی را تمیز کنیم؟

برای تمیزکردن ال سی دی می توانید از موادی مثل آب مقطر، آب مقطر و سرکه و مایع تمیز کننده مخصوص استفاده نمایید که در این مقاله روش هرکدام را توضیح داده ایم.

بهترین روش تمیزکردن ال سی دی چیست؟

بهترین روش پاک کردن ال سی دی استفاده از مایع مخصوص صفحه نمایش تلویزیون و استفاده از یک دستمال مخصوص و نرم است که در این مقاله بهترین روش تمیزکردن ال سی دی را گفته ایم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *